G. Surplys: Kinijai siekiame tiekti geriausius produktus

Lietuva siekia išnaudoti Kinijos rinkos potencialą, tiekdama kokybiškus, tarptautinėse arenose galinčius konkuruoti maisto produktus, tvirtina žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, susitikęs su Kinijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministru Han Changfu.

Giedrius Surplys (nuotr. LRVK | Darius Janutis)

Dvišaliame susitikime Vilniuje diskutuota apie Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimo galimybes bei eksporto skatinimą, teigiama Žemės ūkio ministerijos pranešime.

„Jau kelerius metus viena iš prioritetinių žemės ūkio sričių – tai eksporto rinkų paieška. Lietuva ir Kinija aktyviai bendradarbiauja žemės ūkio srityje, pastaroji– viena iš prioritetinių mūsų šalies maisto pramonės eksporto rinkų“, – sakė G. Surplys.

REKLAMA

Jis taip pat pabrėžė, kad Lietuva itin laukia leidimų jautienos importui.

„Esame pasiruošę tęsti bendradarbiavimą numatant vykdyti bendras veiklas žemės ūkio ekonomikos ir prekybos, žuvininkystės, maisto saugos ir veterinarijos, augalininkystės srityse dalyvaujant tarptautinėse žemės ūkio parodose, keičiantis informacija ir gerąja praktika“, – pridūrė G. Surplys.

Aptardami žemės ūkio ir maisto sektorių abiejų šalių ministrai pabrėžė maisto tiekimo grandinės svarbą nuo ūkininkų iki vartotojų stalo. Maisto kokybė yra itin svarbi, o siekiant stipresnio ir tvaresnio žemės ūkio neišvengiamai būtina skirti dėmesio žemės ūkio modernizavimui, šiuolaikinių technologijų diegimui, kurios keltų ūkių efektyvumą.

H. Changfu Lietuvoje ne dalyvavo 13–ajame Kinijos–Vidurio ir Rytų Europos regiono šalių žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo politiniame forume (Kinija +16), apsilankė tarptautinėje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt 2018“, bet taip pat iš arčiau susipažino su šalies žemės ūkio sektoriumi.

Kinijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministras taip pat susitiko su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu ir Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu.

Kinija +16 forume ministrai kaip tik ir kalbėjo apie inovatyvius sprendimus apsirūpinant maistu ir jo sauga. Forumo dalyviai sutartinai pabrėžė, kokia svarbi yra maisto kokybė bei šiuolaikinės technologijos, siekiant stipresnio ir konkurencingesnio žemės ūkio. 14-asis forumas vyks Kinijoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų