Sostinėje iškils itin modernus pastatas: energiją pasigamins savarankiškai

Sostinėje Žvėryno mikrorajone iškils ypač modernus biurų kompleksas – jis bus ne tik aukščiausios A++ energinio efektyvumo klasės, bet ir visiškai nenaudos papildomos energijos, o ją visą pasigamins savarankiškai. Architektai jau pateikė 26 siūlymus, kaip šis pastatas galėtų atrodyti. 

CITUS architektūrinio konkurso pasiūlymai (nuotr. bendrovės)
75

Nekilnojamojo turto vystytojas CITUS kartu su Lietuvos architektų sąjunga (LAS) paskelbtam architektūrinio projekto konkursui pateikti 26 pasiūlymai – tai vienas didžiausio susidomėjimo sulaukusių konkursų LAS istorijoje. Susidomėjimą konkursu išreiškė net 50 projektavimo įmonių ir individualių architektų.

REKLAMA

(75 nuotr.)
FOTOGALERIJA. CITUS architektūrinio konkurso pasiūlymai

Projektas bus vystomas Žvėryno mikrorajone, 0,1253 ha ploto komercinės paskirties sklype, adresu Sėlių g. 48, prie „vartų“ į Žvėryną – Sėlių ir Kęstučio gatvių sankryžos, greta svarbių miesto „arterijų“: Narbuto, Ukmergės, Geležinio vilko gatvių, Konstitucijos prospekto. Planuojamos investicijos į projektą sieks daugiau nei 4 mln. eurų, preliminari statybos darbų pradžia numatyta kitų metų ketvirtą ketv., o projektą baigti CITUS ketina iki 2019 m. galo.

Planuojama, kad verslo centras užims apie 2,5 tūkst. kvadratinių metrų, bus iki 4 aukštų, ketvirtadalį sklypo ploto užims želdiniai. Projekte turi būti numatytos požeminė ir antžeminė automobilių parkavimo aikštelės. Didžiąją dalį patalpų ketinama nuomoti, likusioje dalyje įsikurs pagrindinis CITUS biuras.

Konkurso keliu siekiama atrinkti geriausią pasiūlymą planuojamam ypač moderniam biurų pastatui, kuris, įmonės teigimu, taps šio vystytojo vizitine kortele. Pranešime spaudai nurodoma, kad pirmiausia, tai turi būti išskirtinės architektūros ir ergonomiškas statinys, ryškus aplinkos, kurioje bus komponuojamas, akcentas, galintis varžytis su geriausiais šios srities pavyzdžiais Lietuvoje ir pasaulyje. 

Taip pat įmonė iškėlė tikslą, kad projektas būtų ne tik tvarus savo sprendiniais, bet ir darniai įsilietų į supančią architektūrinę, socialinę ir gamtinę aplinką, būtų atviras, taptų kompromiso su Žvėryno bendruomene rezultatu. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų