Nekilnojamojo turto vystytojas CITUS kartu su Lietuvos architektų sąjunga (LAS) paskelbtam architektūrinio projekto konkursui pateikti 26 pasiūlymai – tai vienas didžiausio susidomėjimo sulaukusių konkursų LAS istorijoje. Susidomėjimą konkursu išreiškė net 50 projektavimo įmonių ir individualių architektų.
Projektas bus vystomas Žvėryno mikrorajone, 0,1253 ha ploto komercinės paskirties sklype, adresu Sėlių g. 48, prie „vartų“ į Žvėryną – Sėlių ir Kęstučio gatvių sankryžos, greta svarbių miesto „arterijų“: Narbuto, Ukmergės, Geležinio vilko gatvių, Konstitucijos prospekto. Planuojamos investicijos į projektą sieks daugiau nei 4 mln. eurų, preliminari statybos darbų pradžia numatyta kitų metų ketvirtą ketv., o projektą baigti CITUS ketina iki 2019 m. galo.
Planuojama, kad verslo centras užims apie 2,5 tūkst. kvadratinių metrų, bus iki 4 aukštų, ketvirtadalį sklypo ploto užims želdiniai. Projekte turi būti numatytos požeminė ir antžeminė automobilių parkavimo aikštelės. Didžiąją dalį patalpų ketinama nuomoti, likusioje dalyje įsikurs pagrindinis CITUS biuras.
Konkurso keliu siekiama atrinkti geriausią pasiūlymą planuojamam ypač moderniam biurų pastatui, kuris, įmonės teigimu, taps šio vystytojo vizitine kortele. Pranešime spaudai nurodoma, kad pirmiausia, tai turi būti išskirtinės architektūros ir ergonomiškas statinys, ryškus aplinkos, kurioje bus komponuojamas, akcentas, galintis varžytis su geriausiais šios srities pavyzdžiais Lietuvoje ir pasaulyje.
Taip pat įmonė iškėlė tikslą, kad projektas būtų ne tik tvarus savo sprendiniais, bet ir darniai įsilietų į supančią architektūrinę, socialinę ir gamtinę aplinką, būtų atviras, taptų kompromiso su Žvėryno bendruomene rezultatu.
Pasiūlymus vertins septynių narių komisija
CITUS paskelbto konkurso pasiūlymus vertins 7 narių komisija: trys iš jų skirti užsakovo, likę keturi – architektų sąjungos. Komisijai pirmininkaus CITUS direktorius Mindaugas Vanagas, o jam padės Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius, Žvėryno bendruomenės atstovė Jūratė Markevičienė, taip pat Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, ICOMOS Lietuvos Nacionalinio Komiteto vadovė, architektė Marija Nemunienė bei architektai Leonardas Vaitys ir Gintaras Prikockis. Kaip konkurso darbai atitinka tvarumo kriterijų, peržiūrės recenzentas UAB „Vesta Consulting“ ekspertas Eugenijus Šapel.
CITUS įsteigtą konkurso prizinį fondą sudaro 20 tūkst. eurų: nugalėtojams atiteks 10 tūkst., antrosios ir trečiosios vietos laimėtojams – atitinkamai 5 tūkst. ir 3 tūkst. eurų piniginiai prizai, taip pat bus skirtas specialus 2 tūkst. eurų prizas už tvarumą ir „Žaliųjų pastatų“ idėjas.
Nugalėtojus ketinama paskelbti kovo 3 d.