Renovacijos administratorė: svarbiausia suprasti gyventojų lūkesčius

Būsto renovacijos administratorius – tarpininkas tarp gyventojų ir renovacijos rangovų. Įsiklausius į gyventojų norus ir perdavus juos statybininkams problemų gerokai sumažėja. Renovacijos procese daug padeda ir Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) bei vietos savivaldybė – svarbu tik aiškiai išsakyti savo lūkesčius tinkamam žmogui, pasakoja būsto renovacijos administratore Skuode dirbanti Gražinitė Jokšienė.

Renovuotas daugiabutis (BETA nuotrauka)

Vienas etapas keičia kitą

Pasak pašnekovės, kiekvienas renovacijos etapas pasižymi vis naujais iššūkiais, todėl sunku išskirti, kuris iš jų reikalauja daugiausiai indėlio. „Atrodo, kad sunkiausias darbas pradžioje, kol kalbi su gyventojais, surenki parašus ir suderini investicinius planus. Vėliau atrodo, kad sunkiausias – viešieji pirkimai. Tačiau darbas su rangovais ir statybininkais taip pat kelia ne mažiau iššūkių. Visgi daug dėmesio skiriame susitikimams ir pokalbiams su gyventojais, stengdavomės suorganizuoti susitikimus su specialistais. Būdavo ir taip, kad gyventojai jau net nebenorėdavo siūlomų susitikimų, sakė, kad viską pakankamai išmano“, – pasakoja G. Jokšienė.

REKLAMA

Ne mažesnė administratoriams tenkanti atsakomybė – tinkamas dokumentų parengimas. „Buvo atvejų, kai reikėjo pirkti papildomus darbus. Tuomet skambinu į BETA, klausiu, tikslinuosi, ar teisingai atlieku procedūras. Pasitaiko, kad jau vykstant renovacijai iškyla nenumatyti dalykai. Todėl neįmanoma būti visiškai pasiruošus procesui, o kylančius klaustukus tenka spręsti dirbant“, – teigia G. Jokšienė.

Tarpininkauja tarp gyventojų ir rangovų

Gyventojai aktyviais išlieka ir vykstant statybos darbams, todėl administratorei neretai tenka jiems padėti. „Žmonės labai aktyvūs. Jeigu galvoja, kad kažkas negerai, skambina ir tada jau važiuojam aiškintis. Be abejo, toks aktyvumas labai sveikintinas, nes ir statybininkai atidžiau atlieka savo darbą. Galų gale, gyventojai moka savo pinigus, todėl turi teisę reikalauti tinkamos kokybės. Todėl neretai reikia skirti laiko pokalbiams ir problemų sprendimams“, – teigia pašnekovė.

G. Jokšienės nuomone, didelę įtaką renovacijos sėkmei turi konkursą laimintys rangovai ir statybininkai. „Gyventojai labai tikisi, kad rangovai bus geri, tinkamai atliks statybos darbus ir nebus konfliktų. Todėl visada stengiamės kalbėtis ir prašyti, kad atliekami darbai atitiktų lūkesčius“, – patirtimi dalijasi pašnekovė.

Keičiasi požiūris į renovaciją

Pašnekovė nesiima vertinti, kuri renovacijos administravimo forma (savivaldybės paskirtas administratorius, komunalinis ūkis ar bendrija) gali užtikrinti geriausią rezultatą. „Manau, kad priklauso nuo miesto ar rajono specifikos. Kai kur yra stiprios bendrijos, kurios pačios nori tvarkytis. Mūsų rajone dirba savivaldybės paskirti administratoriai“, – sako pašnekovė.

REKLAMA

G. Jokšienė teigia pastebinti besikeičiančias žmonių nuotaikas ir požiūrį į renovaciją. „Šis procesas iš tiesų išjudintas. Žmonių nebereikia taip smarkiai įtikinėti, kaip prieš 3 metus. Daugėja ir tokių daugiabučių gyventojų, kurie palaiko visapusišką namo modernizaciją“, – matomas tendencijas apibendrina pašnekovė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų