• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasario viduryje Kauno daugiabučių gyventojai gaus vidutiniškai 30-40 proc. didesnes sąskaitas už šildymą sausio mėnesį, praneša „Kauno energija“.

REKLAMA
REKLAMA

Anot bendrovės, vidutinis mokestis už šildymą sausio mėnesį buvo 5,58 Lt/m² be PVM. Dėl padidėjusio suvartojimo ir pabrangusių dujų, palyginus su 2009 m. gruodžio mėnesiu, jis padidėjo daugiau nei 40 proc.

REKLAMA

Pirmoji ir didžiausia mokesčių padidėjimo priežastis – daugiau nei 40 proc. didesnis bendras šilumos suvartojimas lyginant su praėjusiųjų metų gruodžio mėnesiu.

Sausį vidutinė oro temperatūra Kaune buvo -10,2 oC. Tokia temperatūra yra net 5 laipsniais žemesnė už daugiametę sausio mėnesio vidutinę oro temperatūrą, kuri yra -5,2 oC. Keletą dienų laikėsi netgi žemesnė nei 20 laipsnių šalčio temperatūra. Natūralu, kad dėl spustelėjusių šalčių kauniečiams savo būstus sausio mėnesį teko šildyti daugiau. Vidutinis šilumos suvartojimas kvadratinio metro šildymui nuo 20,74 kWh 2009 m. gruodžio mėnesį padidėjo iki 28,99 kWh šių metų sausio mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

Antroji priežastis, dėl kurios didėjo sąskaitos, buvo šilumos kainos padidėjimas 1,3 proc., apie kurį gyventojai jau buvo informuoti praėjusiųjų metų pabaigoje. Vienanarė šilumos kaina už suvartotą šilumos kiekį, kai šiluma tiekiama iš gyventojams (šilumos vartotojams) priklausančių individualių šilumos punktų padidėjo nuo 18,84 ct/kWh iki 19,09 ct/kWh. Kainos padidėjimą lėmė padidėjusios perkamų dujų kainos.

Pasak AB „Kauno energija“ Pardavimo ir vartotojų aptarnavimo departamento direktoriaus Rimo Perevičiaus, nepaisant to, kad 2010 m. sausis, lyginant su 2009 m. sausiu (tada vidutinė oro temperatūra buvo -3,4 oC), buvo ženkliai šaltesnis ir tai sąlygojo beveik 30 proc. didesnį šilumos suvartojimą (22,19 kWh/m2 - 2009 m. ir 28,99 kWh/m2 - 2010 m.), dėl žemesnių šio sezono šilumos kainų mokesčiai vartotojams buvo tik apie 3 - 4 proc. didesni. Taip yra dėl to, kad pernai sausio mėnesį šilumos kaina buvo 24,29 ct/kWh be PVM, t.y. 27 proc. didesnė nei šių metų sausyje. Šiemet ji yra 19,09 ct/kWh be PVM kai šilumos punkto įrenginiai yra vartotojų nuosavybė. Beje, pridėtinės vertės mokestis nuo praėjusiųjų metų sausio iki dabar taip pat buvo padidintas nuo 5 iki 9 proc. Tad, jei šilumos kainos šių metų sausį būtų tokios kaip pernai, mokestis už šildymą būtų buvęs apie 6,5 Lt/ m², t.y., dar apie 17 proc. didesnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Perevičius sakė, jog akivaizdžiai skiriasi šilumos vartojimo tendencijos naujos statybos arba renovuotuose ir senos statybos namuose. Pasak jo, naujos statybos namuose kvadratinio metro apšildymui vidutiniškai buvo suvartota 17,13 kilovatvalandės. Šildymo išlaidos šių namų gyventojams sudarė vidutiniškai po 213,90 lito vidutiniam 60 m² butui. Mažiausiai už šildymą sausio mėnesį mokės Radvilėnų g. 5 namo gyventojai. Jų išlaidos vidutiniam 60 m² butui vidutiniškai sudaro tik 166,20 Lt. Beje, šiame name kiekvienas butas turi šilumos skaitiklius.

REKLAMA

Labai panašus energijos suvartojimas vieno kvadratinio metro apšildymui sausio mėnesį buvo ir visiškai renovuotuose namuose – 18,04 kilovatvalandės. Šių namų gyventojams išlaidos už šildymą sausio mėnesį vidutiniškai sudarė po 225,30 lito taip pat 60 m² butui.

Ženkliai daugiau energijos vieno kvadratinio metro šildymui sunaudojama senos statybos (iki 1992 m.), nerenovuotuose namuose, vidutiniškai – po 39,80 kilovatvalandės. Čia gyventojai už kvadratinio metro šildymą turi mokėti vidutiniškai po 8,28 lito. Jų vidutinės išlaidos 60 m² būstams šildyti sudaro apie 474,66 lito. Daugiausia už 60 m² ploto buto šildymą sausio mėnesį turi mokėti Sąjungos a. 10 namo gyventojai, kadangi jų butams šildyti buvo suvartota net 70,54 kilovatvalandės šilumos energijos. Jų sąskaitos už šildymą sausio mėnesį sieks net 880 litų, sakė R.Perevičius.

Vasario mėnesį šilumos kaina kauniečiams padidės 9,6 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų