Patiektas maistas. AFP / Scanpix nuotr.

Lietuvos vartotojų instituto (LVI) tyrimas atskleidė, kad taupyti maisto prekių parduotuvėse tikrai įmanoma. Pasak Lietuvos vartotojų instituto direktorės Zitos Čeponytės, taupant nebūtinai turi nukentėti kokybė. Jos teigimu, atidžiai nagrinėjant produktų etiketes ir kainas galima sutaupyti iki 37 proc. už juos mokamos sumos.

Vartotojų instituto atliktame tyrime buvo lyginamos keturių produktų grupių kainos. Specialistai lygino panašios sudėties pieniškų dešrelių, juodos duonos, pasterizuoto pieno ir jogurto su braškėmis kainas.

„Pavyzdžiui, buvo lyginamos pieniškos dešrelės, kurių sudėtyje turėjo būti kiaulienos ir jautienos. Pirkome produktus beveik vienodose pakuotėse. Paaiškėjo, kad už tos pačios ar labai panašios sudėties pieniškas dešreles galime mokėti iki 37 proc. mažiau“, – LTV naujienų tarnybai teigė LVI direktorė Zita Čeponytė.

Tyrimo metu nustatyta, kad pieniškų dešrelių kilogramas brangiausiai kainavo 21,90 Lt, pigiausiai – 14,83 Lt.

Didžiausia 1 litro jogurto su braškėmis kaina buvo 2,59 Lt, mažiausia – 2,49 Lt.

Juoda to paties pavadinimo ir panašios sudėties duona brangiausiai kainuoja 5,73 Lt, mažiausiai – 4,85 Lt.

REKLAMA

Pasterizuoto 2,5 proc. riebumo pieno didžiausia 1 litro kaina – 2,21 Lt, mažiausia – 1,89 Lt.

Taigi, perkant juodą duoną galima sutaupyti 18 proc., pieną – 15 proc., jogurtą 4 proc. produkto kainos.

Bendras pirkinių krepšelis kainavo 20 proc. pigiau.

Be to, kaip teigia Z. Čeponytė, pigesnės prekės nebuvo prastesnės savo kokybe.

„Mes pirkome šituos produktus ir juos ragavome. Bent mūsų požiūriu, pigesnių produktų kokybė nesiskyrė nuo brangesnių“, – tvirtino Z. Čeponytė.

Ji sutinka, kad pasikliauti vien maža kaina nederėtų. Dažniausiai nemažai klausimų kelia pigių produktų linijos. Pasak Vartotojų instituto direktorės, prekeiviai dažnai pateikia neaiškius argumentus, kodėl būtent šios linijos produktai yra pigiausi.

„Reikėtų palyginti pigiausių linijų produktus su kitų linijų. [...] Vis tik norėtųsi atkreipti dėmesį ne tik į kainą, bet ir kokybę. Bet tą pačią kokybę galima nusipirkti už mažesnę kainą“, – įsitikinusi Z. Čeponytė.


Rašyti komentarą...
r
rasuute
2009-07-29 14:23:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
senei aisku kad yra pekiu ir pigesnia kaina o kokybe gera bet yra zmonem geda pirkti OPTIMOS LINIJA pavadinimu prekes
Atsakyti
0

L
LB
2009-07-29 14:36:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, lyginimas lyginimui nelygu. Jei lygina tik pagal sudėtinių dalių pavadinimus, tada viskas gerai - galima rasti skirtingų kainų prekių. Tačiau jei kreipiamas dėmesys į atskirų dalių kokybę, kilmę ir panašiai, konservantų ir kitų chem. priedų kiekį, tada vienodų gaminių, kainuojančių skirtingai, sugretinti negalima.
Šito fakto ignoravimas (tyčinis ar ne) verčia abejoti šito tyrimo prasme, tikslu ir pan.
Atsakyti
0

Z
ZZ
2009-07-30 11:27:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu vietoje dabartinės reklamos žiniasklaidoje būtų kainų įvairiuose prekybos centruose palyginimas, tai būtų labiausiai naudojama reklama!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų