Nausėda siūlo pelno mokesčio lengvatą įmonėms

Prezidentas Gitanas Nausėda siūlo svarstyti pelno mokesčio lengvatą įmonėms, sparčiau nei rinkoje didinančioms atlyginimus, teigia prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.

„Kai kurios mokestinės paskatos ir lengvatos kuria vertę ir gali lemti didesnes pajamas į biudžetą. (...) Galėtų būti tam tikros pelno mokesčio lengvatos toms įmonėms, kurios didina atlyginimus labiau nei likusios įmonės. Turime valstybių, kurios tokią praktiką naudoja“, – trečiadienį lrt radijui sakė S. Krėpšta.

Pasak jo, šiuo metu Lietuvoje yra taikoma pelno mokesčio lengvata į įrengimus investuojančioms įmonėms.

„Prezidento nuomone, lygiai taip pat svarbu yra investuoti į darbuotojus, į jų darbo užmokestį. Pagal darbo užmokestį mes vis dar atsiliekame nuo kitų valstybių, lyginant su Europos Sąjungos vidurkiu, mūsų bendrasis vidaus produktas pagal perkamąją galią jau pasiekė 80 proc., atlyginimai siekia tik 60 proc.“, – aiškino S. Krėpšta.

„Mes turime struktūrinį atotrūkį ir tokia pelno mokesčio lengvata iš tikrųjų, mūsų nuomone, turėtų teigiamą paskatą didinti atlyginimus ir mažinti tą struktūrinį atotrūkį. Tai būtų naudinga ir pačiai valstybei, nes iš didesnių atlyginimų bus renkamas papildomas gyventojų pajamų mokestis“, – pridūrė jis.

Lietuvoje dabar taikomas 15 proc. pelno mokesčio tarifas.


Rašyti komentarą...
P
Pasvarstys
2020-12-02 21:12:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip ir liks,jis tik Prezidentas,o ne premjeras.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų