Bankai karantino laikotarpiu bekontakčio mokėjimo ribą didina iki 50 eurų

Šalyje daugėjant užsikrėtimų koronavirusu, ypač svarbu laikytis higienos reikalavimų ir vengti  bereikalingų kontaktų su galimai nesaugiais paviršiais. Reaguodami į COVID-19 situaciją ir prisidėdami prie kovos su viruso plitimu, Lietuvoje veikiantys bankai pasirašė memorandumą, kuriuo sutarė iki 50 eurų padvigubinti atsiskaitymų limitą bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis. 

Atsiskaitymas banko kortele

Kaip praneša Lietuvos bankų asociacija (LBA), karantino laikotarpiu viešose apsipirkimo vietose, nerenkant PIN kodo, jau galima atsiskaityti už 50 eurų vertės pirkinį. Iki šiol bekontakčiu būdu galima buvo pirkti už 25 eurus.

„Mokėjimo kortelių skaitytuvai yra vienas iš dažniausiai parduotuvėse liečiamų paviršių. Tai sudaro galimybes plisti virusui. Didesnis bekontakčio atsiskaitymo limitas leis žmonėms už didesnį pirkinių krepšelį atsiskaityti saugiau. Atsižvelgiant į kritinę situaciją, rekomenduojame šalies gyventojams kuo rečiau vykti į parduotuves, apsipirkti internetu, rinktis elektronines atsiskaitymo priemones. Elgdamiesi atsakingai ir apgalvotai, asmeniškai prisidedame prie virusinės infekcijos stabdymo“, – akcentavo LBA prezidentas Mantas Zalatorius. 

REKLAMA

„Vertiname bankų parodytą lankstumą ir greitą reakciją nuolat besikeičiančioje aplinkoje.  Padidintas limitas gyventojams leis atsiskaityti greičiau ir su mažesniu fiziniu kontaktu. Nors limitas didėja, tačiau visos saugaus atsiskaitymo priemonės galioja. Jokiems tretiesiems asmenims neatskleiskite savo slaptažodžių ar kitų duomenų, pametę kortelę – nedelsdami praneškite bankui ir ją užblokuokite, nuolat peržiūrėkite savo atsiskaitymus internetiniame banke ar per bankų programėles. Šiuo laikotarpiu turime išlikti ypatingai budrūs“, – sako Jekaterina Govina, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorė. 

LBA duomenimis, šiuo metu mokėjimai iki 25 eurų sudaro apie 85 proc. visų atsiskaitymų bekontaktėmis kortelėmis, o iki 50 eurų – net 95 proc. Limito padidinimas taikomas tik fiziniams pardavimo sandorių taškams. Jam galioja įprasti papildomo saugumo sprendimai, pavyzdžiui, kartais ir mokant limitą atitinkančią sumą gali būti paprašyta įvesti savo PIN kodą. Šis memorandumas netaikomas kortelėms, išduotoms ne Lietuvoje.

Memorandumą pasirašė „Luminor Bank AS“ Lietuvos skyrius, AB SEB bankas, „Swedbank“, AB, AS „Citadele banka“ Lietuvos filialas, AB Šiaulių bankas ir UAB „Revolut Payments“. 

Didinami visoje Europoje

Trečiadienį apie didinamus bekontakčių atsiskaitymų limitus pranešė ir „Mastercard“.

Kaip ir Lietuvoje, daugelyje kitų Europos šalių bekontakčių atsiskaitymų „Mastercard“ kortelėmis limitas išaugs nuo 25 iki 50 eurų sumos. Sumos padidintos ir tose šalyse, kurios turi nuosavas valiutas.

 „Mastercard“ Europoje įgyvendino keletą iniciatyvų, kurios ženkliai padidino bekontakčių atsiskaitymo kortelių bei mobilių prietaisų naudojimą. Šiuo metu 75 proc. atsiskaitymų „Mastercard“ mokėjimo kortelėmis Europoje yra bekontakčiai.

Šis atsiskaitymų limitų padidėjimas reiškia, kad kortelių turėtojai ir parduotuvių savininkai netrukus galės greitai ir saugiai atlikti daugiau mokėjimų ir jiems nereikės įvesti kortelės PIN kodo  ar naudoti grynųjų.


Rašyti komentarą...
D
Danutė
2020-03-25 10:50:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai po tokių apsipirkimu padaugės straipsnių, susijusių su kitokiais atvejais.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų