Imsis alkoholio prekybos – lauko kavinėms sužibo viltis

Paplūdimio kavinėms sužibo išlikimo viltys. Premjero Sauliaus Skvernelio vyriausybė siūlo atšaukti Seimo priimtus naujus draudimus prekiauti alkoholiu lauko kavinėse. Ne įstatymai, o pačios savivaldybės, anot premjero, turi nustatinėti, kur lauke alkoholis bus pardavinėjamas, o kur – ne. Taigi tiek paplūdimiuose, tiek parkuose ir miestų centruose, alkoholio prekyba kitais metais gali būti pratęsta.

Lauko kavinėje, įsikūrusioje Gedimino kalno papėdėje, dar visai neseniai sukiojosi padavėjai ir šurmuliavo lankytojai. Tačiau tokių kavinių, įsikūrusių parkuose ir paplūdimiuose ateitis tapo labai miglota, mat Seimas yra uždraudęs kitais metais jose pardavinėti alkoholį.

Nežinia dėl ateities gaubia ir šią lauko kavinę, įsikūrusią sostinės Bernardinų sode. Seimas jau yra nusprendęs, kad nuo Naujųjų metų šioje ir panašiose maitinimo įstaigose alkoholio turi nebelikti.

Seimas valstiečių ir konservatorių iniciatyva dar prieš dvejus metus nusprendė uždrausti alkoholinių gėrimų prekybą paplūdimiuose ir nuo stacionarios kavinės toliau kaip 40 metrų nutolusiuose lauko filialuose. Verslininkai piktinasi numatomais draudimais, mat negalėdami pasiūlyti lankytojams alaus ar vyno, jie esą bankrutuos.

REKLAMA

„Labai paprasta matematika, įrengti gerą gražią lauko kavinę kainuoja nuo 60 iki 150 tūkst. eurų. Visa tai turi atsipirkti. Pagrindinis srautas yra alus, kokteiliai, kava. Iš to laikosi“, – sako verslininkų atstovė Evalda Šiškauskienė.

Verslininkams antrina ir kai kurių miestų merai. Ypač pajūrio savivaldybių vadovai ragina atsisakyti iliuzijų, esą uždraudus alkoholį paplūdimių kavinėse, neliks įkaušusių poilsiautojų ir skenduolių.

„Nė vienas draudimas neveikia. Galime apsimesti, kad nieko nebus, bet bus buitinis alkoholizmas, nešis iš parduotuvių dideliais kiekiais, gers ant saulės, gulės, gal eis nuošaliau, kur nėra gelbėtojų. Įvykių turėsim daugiau. Palangoje ir Neringoje problemos nebuvo“, – teigia Neringos meras Darius Jasaitis.

Verslininkų pusėn jau stoja ir ekonomikos bei inovacijų ministerija. O iki šiol apie visuotinį alkoholio prieinamumo mažinimą kalbėdavęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga jau irgi nebedrįsta prieštarauti.

„Siūlom leisti prekiauti alkoholiu paplūdimiuose ir lauko kavinėse. Nebent savivaldybė nuspręstų kitaip. Mes siūlome sprendimų teisę drausti, reguliuoti perleisti savivaldos institucijoms“, – pasakoja viceministras Marius Skuodis.

„Aš nebenorėčiau į tas diskusijas leistis. Visi turi teisę, galimybę siūlyti įvairiausius sprendimus. Kaip ministerija turim sudėtingų temų, tai nėra mums aktuali tema“, – mano ministras Aurelijus Veryga.

Vyriausybė nusprendė, kad Seimas turi iš naujo persvarstyti suplanuotą alkoholio prekybos draudimą paplūdimiuose ir nuo stacionarios kavinės toliau kaip 40 metrų nutolusiuose lauko filialuose.

„Jei uždrausim tokią kultūringą alternatyvą, turėsime masiškai tempiamus krepšius į paplūdimius, kada ten girtaujama. Tada pretenzijos policijai, nes tai vieša vieta, negalima daryti ir tie patys skęstantys žmonės. Palikime savivaldybių taryboms“, – teigia S. Skvernelis.

Taigi Seimas turės vėl imtis svarstyti nuo Naujųjų metų suplanuotus draudimus. Pagal naują planą, savivaldybių tarybos galės pačios nuspręsti, kur ir kiek bus lauko kavinių, parduodančių svaigalus.


Rašyti komentarą...
n
nu
2019-11-01 19:20:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
palikit jus ramybejj ,nieks ir negeria jau jaunimas narkosinas ..alio !!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų