Estijos parlamentarai: „piliečio atlyginimas“ kol kas neįmanomas

Estijos parlamento socialinių reikalų komitetas, apsvarstęs kolektyvinį kreipimąsi dėl „piliečio atlyginimo“, priėjo išvados, kad kol kas Estijoje tokios galimybės nėra.

Pinigai (nuotr. 123rf.com)

„Piliečio atlyginimo“ eksperimentas 2017-2018 metais vyko Suomijoje – 2 tūkst. bedarbių per mėnesį buvo mokama po 560 eurų. Šios bazinės pajamos buvo išsaugojamos ir įsidarbinimo atveju.

Socialinių reikalų komiteto pirmininkas Tonisas Miolderis pareiškė, jog Estija atidžiai seka šio eksperimento Suomijoje rezultatus ir yra pasirengusi ateityje svarstyti tokią galimybę.

„Tačiau šiuo metu tokios sistemos įdiegimas Estijoje neatrodo pagrįstas, nes nėra finansinės analizės ir įsitikinimo, kad dabartinę socialinės apsaugos sistemą galima pakeisti kokia nors efektyvesne“, – sakė T. Miolderis.

Jo pavaduotoja Helmen Kutt pažymėjo, kad „piliečio atlyginimo“ idėja verta aptarinėjimų, jei jis kartu su kitomis pasekmėmis sustiprintų visuomenės finansinio pasitikėjimo jausmą.

„Dabartinė socialinės apsaugos sistema visiško finansinio pasitikėjimo jausmo nesukuria. Tačiau ši diskusija nesuformavo įspūdžio, kad „piliečio atlyginimas“ tai padarytų“, – pridūrė ji.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų