Avulis: Vilniuje naujų butų pardavimai lėtės

Naujų butų pardavimai Vilniuje pastaruoju metu auga neadekvačiai, tačiau iki metų pabaigos augimas turėtų sulėtėti, teigia nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Arvydas Avulis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

„Šių metų augimas ne visai adekvatus. Galima tai prilyginti su pakilimu į kosmosą ir kas žino, ar toks augimas išsilaikys iki metų pabaigos. Aš asmeniškai tuo abejoju“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė A. Avulis.

Pasak jo, 2018 metais Vilniuje per mėnesį vidutiniškai buvo parduodama iki 300 butų, o šiemet – apie 500.

„Tai iš tikrųjų daug. (...) Šiandien įperkamumas yra labai aukštas, ta galimybe naudojasi daug kas. Ar tai tęstis ilgoje distancijoje? Tuomet išeitų, kad per metus parduotume 6 tūkst. butų, kai pernai buvo parduota 4 tūkst. butų. Tai gali būti tam tikra reakcija, nes rinka yra labai jautri įvairioms žinutėms“, – aiškino A. Avulis.

„2017 metais pasiūla buvo kiek didesnė nei pardavimai, pernai parduota kiek daugiau, nei pasiūlyta. Šiemet matome tą patį, bet svyravimai nėra dideli, rinka kažkokiu mistiniu būdu sugeba susibalansuoti. Logiškai tai paaiškinti sudėtinga, nes inertiškumas yra didelis“, – kalbėjo A. Avulis.

REKLAMA

Jo teigimu, naujų butų pasiūla sostinėje atrodo gerai – tai šiandien užtikrina rinkos stabilumą ir kainos neauga drastiškai.

„Kainos šiandien auga nuosaikiai ir augimas statistiškai neviršija 5 proc., nes yra didelė pasiūla ir konkurencija. Kai yra infliacija, 2-3 proc. augimas yra normalus. Ekonomikai augant kyla ir kainos, todėl reikėtų tai priimti natūraliai“, – sakė A. Avulis.

Verslininko teigimu, rinkoje nerimo kelia likvidumo rodikliai, nes šiuo metu Vilniuje įgyvendinti vidutinį daugiabučių projektą užtrunka 12-18 mėnesių, o jo butus galima parduoti per 10 mėnesių

„2017-2018 metais likvidumas, mano nuomone, buvo pakankamai geras, šių metų pirmąjį pusmetį – nelabai. Jeigu tokia tendencija išsilaikytų, tai reiškia, kad kažkuriuo momentu neliktų butų. Tai neįvyks, tačiau rinkos likvidumas yra hiperaktyvus“, – teigė A. Avulis.

Jis taip pat pastebėjo, jog šiuo metu sostinėje statoma apie 140 daugiabučių projektų.

„Iš jų 35 yra stagnuojantys – per pastaruosius tris mėnesius nepardavė nė vieno buto. Norinčių investuoti į nekilnojamąjį turtą yra nemažai, bet ne visi moka pardavinėti, išmano marketingą, tai lieka po keletą butų ir niekaip neparduoda. 100 aktyvių projektų Vilniuje yra daug“, – sakė A. Avulis.

Pasak jo, šiuo metu sostinėje populiariausi dviejų kambarių, 40-60 kvadratinių metrų ploto butai.


Rašyti komentarą...
A
Arunas
2019-07-04 08:52:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tavo statytų Š niekas nepirks kas nors kiek susigaudo apie kokybę ir skaito atsiliepimus, dėl.to ir lėtės, o Kausta tikrai lyderiai pagal kokybę šiame sektoriuje. Nesu toks turtingas kad pirkti pigų daiktą...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų