Žemuogių kainos Panevėžyje mažėja, Vilniuje už litrą prašoma 20 eurų

Panevėžio turguje pasirodė pirmosios miško gėrybės. Grybautojai jau renka grybus ir žemuoges. Tiesa, jų parduodama ne po daug, litras ką tik sudygusių vos nago didumo voveraičių kainuoja 5 eurus, o ir už stiklinaitę žemuogių norima kaip už kilogramą braškių. Miško uogų rinkėjai skundžiasi, kad alinantis karštis išdegino uogas, todėl jų nėra daug.

Kad į mišką nėra ko dar kojos kelti, pritaria ir patyręs grybautojas Jonas. Jis su grybus mėgstančia ir renkančia žmona jų tikisi rasti nebent po šios savaitės lietaus. Bet jei sausra užsitęs, grybų teks su žiburiu ieškoti.

„Voveryčių mažyčių yra va tokio didumo", – sako Jonas.

„Sausros davė viską. Pernykštė, šiųmetinis lietaus nebuvimas, kur tai matyta – nuo kovo vidurio pas mus lietaus nebuvo“, – piktinosi Jono žmona Angelė.

Užtat kur kas gausesnis Angelės laimikis miško žemuogių. Nors ir šių moteris sako pirirenkanti nebe tokiais kiekiais. Smulkias uogas reikia rankioti po vieną.

„Po kibirą pririnkdavau, o dabar tik 5–6 litrai per visą dieną, kai užtekdavo kibirui pusdienio“, – tikino Angelė.

REKLAMA

Tačiau įsibėgėjantis žemuogių sezonas turgaus pirkėjus vilioja. Daugumos perkančiųjų neatbaido ir kaina. Tiesa, kai kurie pastebėjo, kad nedidelė stiklinaitė žemuogių kainuoja tiek pat kiek visas kilogramas lietuviškų braškių.  

Uogautojai panevėžiečius guodžia, kad Aukštaitijoje miško uogų kainos dar nėra tokios aukštos. Štai Dzūkijoje netoli Druskininkų pakelės prekiautojai žemuogių litrą neseniai siūlė ir už 30 eurų.

Tiesa, jau šią savaitę žemuogių kainos pradėjo mažėti. Šiuo metu dzūkai už litrą uogų prašo nuo 6 iki 12 eurų. Vilniuje už litrą žemuogių dar prašoma 20 eurų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų