Marijampolės rajone – trečias kiaulių maro protrūkis

Ketvirtadienį naujas afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys patvirtintas dar viename kiaulių ūkyje Marijampolės rajone, Netičkampio kaime. Šiame ūkyje ėmė karčiuoti keletas kiaulių, dvi iš jų nugaišo. Iš viso ūkyje laikomos 52 kiaulės, pranešė Maisto ir veterinarijos tarnyba.

Kiaulės (nuotr. SCANPIX)

„Situacija Marijampolės ir Šakių rajonuose labai įtempta. Juose daug smulkių kiaulių laikytojų, nuolat randama AKM užsikrėtusių šernų“, – pranešime sakė tarnybos vadovas Darius Remeika.

Praėjusią savaitę AKM buvo nustatytas Šakių ir Marijampolės rajonuose, juose virusas pateko dėl nepakankamų saugumo priemonių, be to, Šakiuose kiaulės buvo laikomos nelegaliai.

„Deja, kiaulių laikytojai tinkamų išvadų nepasidarė ir nesureagavo į perspėjimus, todėl dabar turime tokias pasekmes“, – sakė D. Remeika.

Jis pabrėžė, jog kiekvienas AKM atvejis kiaulių ūkyje turi pasekmių ne tik patiems ūkiams, bet ir visai šaliai, nes gali būti taikomi ribojimai eksportui.

„Visi turi suvokti, kad aplaidžiai į biosaugą ūkyje žiūrintys ir elementarias atsargumo taisykles ignoruojantys kiaulių laikytojai savo veiksmais sukelia didelį pavojų savo kaimynams, aplinkiniams ūkiams ir įmonėms“, – sakė D. Remeika.

Specialistų teigimu, ūkiuose kiaulės pašarui gavo šviežiai nupjautos žolės ir maisto atliekų. Vieno iš ūkių savininkai dažnai lankėsi aplinkiniuose miškuose, kuriuose rinko sraiges. Taip pat įeidami į tvartą netinkamai naudojosi dezinfekciniais kilimėliais, ne visuomet pasikeisdavo drabužius ir avalynę, kiaules laikė su kitais iš ganyklų parvestais ūkiniais gyvuliais. Visi šie veiksmai turi rizikos užsikrėsti AKM virusu.


Rašyti komentarą...
z
zema
2019-06-13 17:36:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Suvalkai neraliuoti kiaules augina pasirodo.
Atsakyti
0

a
as
2019-06-14 07:10:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
o vilniuje seimo rumuose yra 35 zidinys kuris pudo lietuva,ne kiek ji nepalipo laipeteliu aukstyn,,geda
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų