Produktyvi dienos pradžia
Įvairiais moksliniais tyrimais įrodyta, kad nuo pusryčių priklauso mūsų fizinės ir protinės veiklos produktyvumas dienos pradžioje. Žmonės, nevalgantys pusryčių dažnai teigia, kad, tiesiog, nejaučia tam noro ir poreikio, tačiau įprotis pusryčiauti yra įgyjamas, kurį privalu išsiugdyti visiems.
„Maistingi pusryčiai yra būtini geros dienos pradžiai. Sotus žmogus yra gerokai energingesnis, gali lengviau susikaupti, taip pat atsiradus mitybos režimui sumažėja grėsmė persivalgyti pietų metu. Priklausomai nuo žmogaus, ypatingai jei jis anksčiau visiškai nevalgė pusryčių, nėra gerai iš karto prisiversti valgyti maistingas košes didelėmis porcijomis. Maistas turėtų būti lengvas, o jei nesinori košės, rekomenduojama pradėti nuo vaisių, jų salotų, trintų vaisių ar žaliųjų kokteilių“, – teigia mitybos specialistė Rūta Beišytė.
Kokį maistą rinktis?
Kaip buvo minėta, pusryčiai turėtų būti kaloringiausias dienos valgymas, tačiau rinktis riebaus ar daug baltymų turinčio maisto nepatartina.
„Visgi idealiausia pusryčiams būtų rinktis košes, kadangi rytais mums reikalingiausi angliavandeniai. Būtent jie yra pagrindinė visų kruopų sudedamoji dalis (apie 50-70 proc.), taip pat košėse galima rasti aminorūgščių, augalinių riebalų, vitaminų, mikro bei makroelementų. Šių medžiagų santykis skirtingas, priklausantis nuo pasirinktų kruopų“, – sako R. Beišytė.
Atsisakant pusryčių
Tikriausiai daugumai nėra reikalingi papildomi kilogramai. Būtent pilnaverčiai pusryčiai mažina persivalgymo tikimybę dienos metu ir ypatingai padeda vakare susilaikyti nuo įvairiausių pagundų, žinant kad ryte laukia gardūs pusryčiai.
Taip pat nepusryčiaujantys žmonės vangesni, mažiau susikaupę, jų medžiagų apykaita sulėtėja. Be to, valgis ryte reguliuoja cukraus kiekį bei cholesterolio kiekį kraujyje. a