Leidinyje skelbiama, kad likus kelioms dienoms iki kalėjimuose nukankinto A. Navalno mirties Maskvos oro uoste buvo sulaikytas Vokietijos pilietis ir tai galėjo būti bandymas išlošti derybose „papildomų taškų“. Pas sulaikytąjį buvo tariamai aptiktas paketėlis su kanapėmis.
Galimi mainai į žudiką
„Bild“ iškėlė versiją, kad Kremlius galimai išsigando Rusijoje kylančių protesto nuotaikų, kurias A. Navalnas galėjo palaikyti net ir būdamas kalėjime.
„Daugelį metų A. Navalnas buvo rusų nepasitenkinimo V. Putinu veidu. Jis buvo tų demonstracijų lyderis. Vienintele nesistemine alternatyva. Jeigu fiktyvių prezidento rinkimų metu būtų įkaitusi atmosfera, A. Navalnas galėjo paversti tai gaisru net ir būdamas kalėjime“, – tvirtinama „Bild“.
Pažymima, kad A. Navalnas galėjo būti paleistas ir iškeistas jau „artimiausiais mėnesiais ar savaitėmis“. Opozicionierius tariamai galėjo būti apkeistas į kitą rusą – Vadimą Krasikovą, kuris kali Vokietijoje dėl buvusio čečėnų karo vado nužudymo. Apie galimus apsikeitimus įkalintais asmenimis interviu T. Carlsonui užsiminė ir V. Putinas. Tačiau tuomet buvo kalbama Evano Gershkovichiaus, rusų kilmės amerikiečių žurnalisto, įkalinimo kontekste.
„Navalno mirtis parodo, kokia iš tiesų nestabili Putino sistema, – „Bild“ cituojamas kelerius metus Rusijoje dirbęs žmogaus teisių gynėjas Julius von Freytag-Loringhovenas. – Jeigu situacija būtų buvusi stabili, Kremliui netektų jo sodinti į kalėjimą, kankinti ir žudyti oponentus. Išorėje Putinas demonstruoja įsitikinimą, kad jo valdžia yra 100 proc. <...> Tačiau šis elgesys demonstruoja, kaip stipriai jis bijo rusų opozicijos. <...> Buvo pranešimų apie galimą susitarimą: Rusija susigrąžiną žudiką iš Tyrgarteno, mainais paleidžia amerikiečių žurnalistą Evaną Gershkovichių ir Aleksejų Navalną. Tačiau Kremlius akivaizdžiai nesutiko to daryti jokiomis aplinkybėmis“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!