• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žiniasklaida: Maskva rezga sąmokslą dėl Taivano

Šaltinis vienos Europos šalies žvalgybos institucijoje teigia, kad viena iš pagrindinių prieš kelis mėnesius į Rusijos ambasadą Pekine atsiųsto aukšto rango pareigūno užduočių buvo rinkti žvalgybinę informaciją, kad tinkamu metu būtų iššauktas konfliktas Taivano sąsiauryje.

Šaltinis vienos Europos šalies žvalgybos institucijoje teigia, kad viena iš pagrindinių prieš kelis mėnesius į Rusijos ambasadą Pekine atsiųsto aukšto rango pareigūno užduočių buvo rinkti žvalgybinę informaciją, kad tinkamu metu būtų iššauktas konfliktas Taivano sąsiauryje.

REKLAMA

Taip teigiama lapkričio 29 d. paskelbtame Taivano centrinės naujienų agentūros (CNA) pranešime, skelbia „Ukrinform“.

Šaltinis Taivano CNA teigė, kad slaptomis ar netiesioginėmis priemonėmis, įskaitant trečiosios šalies galios panaudojimą, Maskva bando paskatinti, manipuliuoti ar priversti Pekiną nuspręsti, kad reikia imtis radikalesnių priemonių Taivano sąsiauryje, kad „apsaugotų pačios Kinijos interesus“.

Įvardijo Maskvos tikslą

Maskvos tikslas – pasiekti, kad Jungtinės Valstijos negalėtų veiksmingai reaguoti į nuolatinį Rusijos vykdomą taikos ir stabilumo griovimą Europoje ir kitose vietose, nes turi reaguoti į „problemas Taivano sąsiauryje“.

REKLAMA
REKLAMA

Žvalgybos duomenimis, Kinijoje dirbantys Rusijos pareigūnai yra Kinijos reikalų ekspertai. Jie daug metų dirbo vadovaujami Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos (SVR) direktoriaus Sergejaus Naryškino, o prieš išsiunčiant į Kiniją dirbo įvairiose Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalyse su diplomatine priedanga.

REKLAMA

Surinkta žvalgybos informacija rodo, kad Kinijoje esantis Rusijos pareigūnas vadovauja visai grupei, o kai kurie jos nariai prisistato žurnalistais.

Dėl Kinijos ir Rusijos išreiškė susirūpinimą

Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida per derybas su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu išreiškė rimtą susirūpinimą dėl Kinijos karinės veiklos regione ir bendradarbiavimo su Rusija bei pareikalavo panaikinti jūros gėrybių importo draudimą. 

REKLAMA
REKLAMA

„Aš (...) išreiškiau rimtą susirūpinimą dėl didėjančio Kinijos karinio aktyvumo netoli Japonijos, įskaitant jos bendradarbiavimą su Rusija“, – sakė pirmą kartą šiais metais su Xi Jinpingu susitikęs F. Kishida.

„Taip pat dar kartą pabrėžiau, kad Taivano sąsiaurio taika ir stabilumas yra nepaprastai svarbūs tarptautinei bendruomenei, įskaitant Japoniją“, – po derybų Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo (APEC) viršūnių susitikimo kuluaruose Japonijos televizijos kanalams sakė F. Kishida.

„Kalbant apie Rytų Kinijos jūrą, dar kartą pareiškiau rimtą susirūpinimą ir paraginau nedelsiant pašalinti [Kinijos] plūdurus Japonijos išskirtinėje ekonominėje zonoje“, – sakė jis.

RasPutinas nuolatos kažką rezga, bet ką bedarytų visur gaunasi šššš. Olimpiada sočyje - gavosi šššš; nord streamas - gavosi šššš; net kariuomenė - gavosi ššššš; nvs - gavosi ššš; susidėjo su kinais - gavosi šššš; karabachas - gavosi šššš; sirija - gaunasi šššš; susidėjo su prigožinu - gavosi šššš; su pirma žmona - gavosi šššš; su antra žmona - gyvenimas bunkeryje - gavosi šššš; iš rusijos turtų - gavosi šššš; kaliningrado sritis - gavosi šššš; kosmosas - gavosi šššš; su romanovu - gavosi ššš; su paleckiukais - gavosi ššš; su uspaskichu - gavosi ššš; su nato - gavosi šššš; su jav - gavosi šššš; su poliariniu ratu - gavosi ššš; su rusijos milijardieriais - gavosi ššš; su jachta - gavosi ššš; su namu rivjeroje - gavosi ššš; SU UKRAINA - GAVOSI ŠŠŠŠ; SU BALTIJOS ŠALIMIS GAUSIS ŠŠŠŠ, SU KREMLIUMI GAUSIS ŠŠŠŠ; SU RASPUTINO PELENAIS - VISIŠKAS ŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų