• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos teismas skyrė 10 dienų arešto orderį vyrui, kuris pirštu ant sniego užrašė „Karui – Ne“, praneša „SkyNews“.

Rusijos teismas skyrė 10 dienų arešto orderį vyrui, kuris pirštu ant sniego užrašė „Karui – Ne“, praneša „SkyNews“.

REKLAMA

Lapkričio 23 d. vyras šį užrašą užrašė ant sniegu padengto turniketo prie įėjimo į čiuožyklą Maskvos Gorkio parke.

Jį sulaikiusi policija nusprendė, kad tokie veiksmai gali būti vertinami kaip civilinis nusikaltimas pagal įstatymą, kuris yra nukreiptas prieš asmenis, kurie viešai diskredituoja Rusijos ginkluotąsias pajėgas.

Rusijoje sulaikyta 20 tūkst. žmonių

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą valstybė agresorė griežtai susidoroja su disidentais, o kritikai teigia, kad buvo sulaikyta beveik 20 tūkst. žmonių.

Vyrui, kuris teisme prisipažino, kad parašė antikarinį šūkį, buvo skirta 10 parų arešto už nepaklusimą policijai ir tariamą atsisakymą vykti į policijos nuovadą, ką jis neigė.

REKLAMA
REKLAMA

Maskva kritikuoja bandymus užkirsti Rusijai kelią dalyvauti ESBO ministrų susitikime

Rusija trečiadienį pareiškė, kad Vakarų šalys bandė neleisti jos pareigūnams dalyvauti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) metinėje ministrų konferencijoje.

REKLAMA

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kuriam taikomos Europos Sąjungos sankcijos, turėjo prašyti leidimo skristi virš Europos oro erdvės, kad galėtų sudalyvauti dviejų dienų trukmės susitikime, kuris ketvirtadienį prasideda Šiaurės Makedonijos sostinėje Skopjėje.

Ukraina ir Baltijos šalys pareiškė, kad dėl rusų atstovo atvykimo susitikime nedalyvaus, argumentuodamos, kad Rusijai neturėtų būti suteikta tokia teisė dėl jos invazijos į Ukrainą.

REKLAMA
REKLAMA

„Matome, kad dalis Vakarų bando daryti viską, kad sutrukdytų mūsų šaliai normaliai dalyvauti šiame susitikime“, – sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Ji apkaltino kai kurias šalis, jų neįvardydama, keliant grėsmę, kaip teigė, pačiam organizacijos egzistavimui vien tam, kad patenkintų savo ambicijas.

Pernai metinį susitikimą rengusi Lenkija neįsileido S. Lavrovo ir sulaukė piktos Maskvos reakcijos.

Tačiau Bulgarija pareiškė padarysiantį išimtį – turint omenyje, kad dėl karo Ukrainoje Rusijai uždarytas Europos dangus, – ir atversianti savo oro erdvę Rusijos diplomatijos vadovui.

ES užsienio reikalų vadovas Josepas Borrellis sakė, kad susitikime dalyvaus, bet tiesiogiai su S. Lavrovu nesusitiks.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų