„Mes solidarizuojamės šiuo klausimu su mūsų draugais britais ir palaikome glaudų ryšį su Britanijos vyriausybe“, – sakoma S. Gabrielio pranešime, paskelbtame po jo pokalbio su Britanijos užsienio reikalų sekretoriumi Borisu Johnsonu (Borisu Džonsonu).
„Akivaizdu: kaltieji turi būti patraukti atsakomybėn. Jeigu bus patvirtina, kad Rusija yra prisidėjusi, tai bus labai rimtas dalykas“ – nurodoma pranešime.
Paskutinę savo tarnybos dieną prieš prisaikdinant ketvirtai kadencijai kanclerę Angelą Merkel trečiadienį su naująja jos vyriausybe S. Gabrielis pažymėjo, kad Berlynas „labai sunerimęs“ dėl kovo 4-osios išpuolio, panaudojant „uždraustą cheminį ginklą“.
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May (Tereza Mei) pirmadienį sakė, jog „labai tikėtina“, kad už buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimą kovo 4 dieną Anglijos pietvakariuose yra atsakinga Maskva, o Kremlius piktai atmeta tokius kaltinimus.
Buvęs Rusijos karinės žvalgybos (GRU) pulkininkas S. Skripalis ir jo 33 metų dukra Julija buvo rasti kovo 4 dieną pietvakarių Anglijos mieste Solsberyje be sąmonės ant suoliuko šalia vieno prekybos centro. Nuo to laiko jie gydomi ligoninėje; jie yra kritinės, bet stabilios būklės.
Šis incidentas gali padidinti įtampą tarp Maskvos ir Berlyno, bene labiausiai palaikančio Europos Sąjungos sankcijas Rusijai dėl jos pozicijos ir veiksmų Ukrainos atžvilgiu.
A. Merkel šią savaitę patvirtino, kad negali būti jokio sankcijų švelninimo, kol nėra tikros pažangos siekiant nutraukti kovos veiksmus Ukrainos rytuose, kur jau ketverius metus nesibaigianti priešprieša tarp Ukrainos vyriausybės pajėgų ir prorusiškų kovotojų jau nusinešė daugiau nei 10 tūkst. gyvybių.
Energinga karinė Rusijos parama valdančiajam Sirijos režimui, prezidento Vladimiro Putino pareiškimas apie „neįveikiamus“ ginklus ir įtarimai apie rusų kompiuterininkų įsilaužimus į Vokietijos vyriausybės IT tinklą, – visa tai verčia Berlyną laikytis dar griežčiau Maskvos atžvilgiu.