Daugiau nei metus Ukrainos rytuose ir pietuose fronto linija beveik nepasikeitė, nepaisant įnirtingų kovų.
Praėjus kelioms valandoms po to, kai Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino Vakarus užtikrinti, kad Ukraina turėtų oro erdvės pranašumą, reikalingą siekiant pažangos mūšio lauke, V. Putinas tvirtino, kad jo pajėgos yra galingesnės.
„Jų kontrpuolimas ne tik nepavyko, bet ir visa iniciatyva yra Rusijos ginkluotųjų pajėgų rankose. Jei tai tęsis ir toliau, Ukrainos valstybingumui gali būti suduotas nepataisomas, labai rimtas smūgis“, – sakė V. Putinas per televiziją.
„Barbariški išpuoliai“
V. Putinas taip pat sakė, kad pastarojo meto išpuoliai prieš Rusijos civilius gyventojus yra barbariški.
Gruodžio 30 dieną per ukrainiečių smūgius Rusijos pasienio mieste Belgorode žuvo daugiau kaip 20 žmonių. Tai daugiausiai civilių aukų pareikalavęs išpuolis Rusijoje nuo karo veiksmų pradžios.
„Jie bando parodyti, kad ir jie gali ką nors padaryti. Tačiau užuot sprendę karines užduotis, jie elgiasi barbariškai. Atakos vykdomos prieš taikias gyvenvietes naudojant nevaldomą ginkluotę“, – antradienį sakė V. Putinas.
2022 metų vasarį Rusija pradėjo plataus masto karinę kampaniją prieš Ukrainą. Reaguodamos į Rusijos agresijos karą Vakarų šalys nustatė Rusijai daug precedento neturinčių sankcijų bei suteikė Kyjivui milijardų dolerių (eurų) karinę ir ekonominę pagalbą.
Tuo metu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį Davoso forume pareiškė, kad V. Putinas tęstų invaziją į jo šalį net ir tuo atveju, jei mūšiai fronte būtų sustabdyti.
Beveik dvejus metus trunkanti Rusijos plataus masto invazija į Ukrainą sukėlė įnirtingas ir brangiai kainuojančias kovas, tačiau per pastaruosius metus fronto linija iš esmės nepasikeitė.
„Po 2014 metų buvo bandymų įšaldyti karą Donbase. Buvo labai įtakingų garantų, Vokietijos kanclerė, Prancūzijos prezidentas. Bet Putinas yra plėšrūnas, kurio netenkina šaldyti produktai“, – sakė V. Zelenskis.
V. Zelenskis turėjo omenyje Minsko susitarimus tarp Vokietijos, Prancūzijos, Ukrainos ir Rusijos, kuriuo buvo siekiama nutraukti Ukrainos kariuomenės ir Kremliaus remiamų separatistų, 2014 metais užėmusių didelę Rytų Ukrainos dalį, kovas.
Ukrainos pareigūnai nuolat atkreipia dėmesį į diskusijas Baltarusijos sostinėje, ir laiko jas įrodymu, kad derybos su Maskva yra beprasmiškos, atsižvelgiant į tai, kad Kremlius įsakė įsiveržti į Ukrainą nepaisant paliaubų susitarimų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!