• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

V. Putinas nuramino Europą: dar nėra priimtas sprendimas dėl „Iskander“

V. Putinas paaiškino, kodėl Ukrainai „padovanojo“ 20 mlrd. dolerių (papildyta 12.57)

(papildyta 12.57) JAV žvalgybos vykdomas šnipinėjimas reikalingas kovai su terorizmu

(papildyta 12.57) JAV žvalgybos vykdomas šnipinėjimas reikalingas kovai su terorizmu

REKLAMA

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad JAV nacionalinio saugumo agentūros (NSA) vykdomas informacijos rinkimas apie milijonus pokalbių telefonu visame pasaulyje yra padiktuotas būtinybės kovoti su terorizmu, tačiau turėtų būti reguliuojamas griežtomis taisyklėmis ir normomis..

REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas Maskvoje surengtoje metinėje spaudos konferencijoje, V.Putinas sakė, kad NSA šnipinėjimas „nėra priežastis džiūgauti, tačiau taip ne priežastis atgailauti“.

REKLAMA

„Nesiruošiu nieko teisinti – gink Dieve. Tačiau teisingumo dėlei reikia pasakyti, kad visa tai daroma visų pirma dėl kovos su terorizmu; tai antiteroristinė veikla“, – pažymėjo V.Putinas.

„Iš esmės tai yra būtinybė. Kodėl toks didelis (renkamos informacijos) kiekis? – Todėl, kad reikia ne vien konkretų įtariamą teroristą, o (visą) jo ryšių sistemą. Turint omenyje šiuolaikines komunikacijos priemones, to praktiškai neįmanoma padaryti sekant tik vieną įtariamąjį“, – aiškino prezidentas, buvęs Sovietų Sąjungos KGB agentas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau jis pabrėžė, kad „turi būti daugmaž suprantamos taisyklės ir tam tikri susitarimai, įskaitant moralinio pobūdžio“.

Rusijos lyderis pripažino, kad tokie specialiųjų tarnybų veiksmai „turi savo neigiamų dėmenų – be abejo, šiuo atveju reikia politiniame lygmenyje laiku apriboti specialiųjų tarnybų apetitą, įvesti kokias nors taisykles“.

Duomenų apie NSA vykdomą didžiulio masto sekimo programą žiniasklaidai nutekino buvęs tos agentūros kontraktininkas Edwardas Snowdenas (Edvardas Snoudenas), kuriam Maskva šiuo metu yra suteikusi prieglobstį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

(papildyta 12.08) Rusija nekontroliuoja JAV paslapčių viešintojo Snowdeno

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Maskva nekontroliuoja JAV žvalgybos paslapčių viešintojo Edwardo Snowdeno (Edvardo Snoudeno), kuriam Maskva yra suteikusi laikiną prieglobstį.

V.Putinas per spaudos konferenciją sakė, kad bet kokia informacija, paviešinta buvusio JAV nacionalinio saugumo agentūros (NSA) kontraktininko, tikriausiai yra pagrįsta medžiaga, kurią jis nutekino žiniasklaidai dar prieš atvykdamas į Rusiją.

"Viskas, kas ten kažkur išmetama, tai išmetama, kas jo palikta kažkur visame pasaulyje. Mes nežinome, kur ir ko ten jo palikta", - pridūrė jis.

REKLAMA

Prezidentas patvirtino, kad Rusija suteikė E.Snowdenui prieglobstį su sąlyga, kad jis neužsiims antiamerikietiška propaganda.

V.Putinas užtikrino, kad Rusijos slaptosios tarnybos su juo nebendradarbiavo ir neapklausė dėl NSA veiklos, potencialiai nukreiptos prieš Rusiją.

"Aš jau kalbėjau ir pasakysiu beveik profesionalia kalba: operatyvine plotme mes su juo nedirbame ir niekada nedirbome, ir nepristojame prie jo su visokiais klausimais dėl to, kas ir kaip buvo daroma tarnybos, kur jis dirbo, rusiška kryptimi", - sakė V.Putinas.

Rusijos prezidentas pabrėžė, kad pats irgi nebuvo su E.Snowdenu susitikęs.

„Ne, asmeniškai nesu pažįstamas su ponu Snowdeny – niekada nebuvau su juo susitikęs. Man tenka atlikti daug kasdienių darbų“ – aiškino jis.

REKLAMA

„Galiu pripažinti, kad jis nėra man neįdomus“, – pabrėžė V.Putinas

Vis dėlto V.Putinas pridūrė, kad E.Snowdeno paviešintos paslaptys padarė įtaką.

„Manau, kad dėl pono Snowdeno daug kas pasikeitė milijonų žmonių protuose – įskaitant didžiųjų šiuolaikinių politikos veikėjų galvas“, - sakė jis.

(papildyta 11.35) Raketos „Iskander“ dar nėra dislokuotos Kaliningrado srityje, sako Rusijos prezidentas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad jo šalis dar nepriėmė sprendimo dislokuoti branduolinius užtaisus galinčias nešti balistines raketas „Iskander“ Kaliningrado srityje, šalia Europos Sąjungos (ES) sienų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Visų pirma, tokio sprendimo mes dar nepriėmėme. Tegul nusiramina“, – V.Putinas pažymėjo atsakydamas į klausimą per ketvirtadienį Maskvoje vystančią spaudos konferenciją.

Rusijos gynybos ministerija anksčiau šią savaitę paskelbė, kad raketos „Iskander“ buvo dislokuotos Vakarų karinėje apygardoje, kuriai priklauso ir Kaliningrado sritis.

"Nieko nereikia ginti. Tik nereikia provokuoti atsakomųjų veiksmų", - sakė V.Putinas.

"Amerikos taktinis branduolinis ginklas yra laikomas Europoje. Niekas iš europiečių jo nekontroliuoja. Randasi kitas labai svarbus Amerikos strateginės ginkluotės segmentas, iškeltas į Europos periferiją - PRG (priešraketinės gynybos) sistema, - aiškino V.Putinas. - Mes daug kartų sakėme, kad PRG kelia mums grėsmę, grėsmę mūsų branduoliniam potencialui. Vienaip ar kitaip privalėjome į tai reaguoti."

REKLAMA

"Man regis, dar mano pirmtakas (Dmitrijus Medvedevas) sakė, kad "Iskander" dislokavimą Kaliningrado srityje laikome vienu iš variantų reaguojant (į PRG sistemos plėtrą Europoje). Čia nieko naujo nėra", - pridūrė jis.

Putinas neigia Rusijos pagalbos Ukrainai ryšį su Maidano įvykiais ir Kijevo bei ES derybomis

Finansinė Rusijos pagalba Ukrainai nėra susijusi su įvykiais Kijevo Nepriklausomybės aikštėje ir Ukrainos derybomis su Europos Sąjunga (ES), ketvirtadienį pareiškė prezidentas Vladimiras Putinas.

„Tai niekaip nesusiję nei su Maidanu, nei ... su Ukrainos euroderybomis. Mes paprasčiausiai matome, kad Ukraina yra sunkioje padėtyje ir (kad) ją reikia palaikyti ... Mes turime tokią galimybę ir mes ja pasinaudosime“, - sakė V.Putinas spaudos konferencijoje Maskvoje.

REKLAMA

Pasak jo, Rusija ir Ukraina palaiko ypatingus santykius, ir Maskva yra suinteresuota išsaugoti bendradarbiavimą.

„Prekių srautai, mašinų gamybos produkcija, kurie eina pas mus iš Ukrainos, - visa tai yra bendradarbiavimo, tekusio dar iš Sovietų Sąjungos, palikimas. Ten daug archaiškų dalykų, bet bendrai tai yra didžiuliai mūsų bendri konkurenciniai pranašumai, kuriuos reikia sumaniai naudoti ir plėtoti ... Mes tai galime padaryti ir Ukrainos, ir Rusijos ekonomikos labui“, - sakė V.Putinas.

V. Putinas paaiškino, kodėl Ukrainai „padovanojo“ 20 mlrd. dolerių

V. Putinas kasmetinėje spaudos konferencijoje paaiškino, kodėl Ukrainai suteikė 15 mlrd. dolerių paskolą ir sumažino eksportuojamų dujų kainą šiai šaliai (ekspertų skaičiavimais, tai dar 5 mlrd. dolerių).

Rusijos prezidentas akcentavo, kad pagrindinė priežastis – draugiški santykiai.

„Be jokios ironijos mes dažnai vartojame sąvoką „broliška tauta“. Mes turime pasielgti kaip artimi giminaičiai. Užtikrinu jus, kad tai pagrindinė priežastis, dėl kurios buvo suteikta pagalba“, – sakė V. Putinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų