Žurnalas „Vanity Fair“ kaip ir kiekvienais metais sudarė įtakingiausių pasaulio asmenybių šimtuką, kuriame pirmą kartą į lyderio poziciją išsiveržė Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas. Būtent šis politikas, kaip manoma, dirigavo Rusijos kariniams veiksmams Gruzijoje. Sąraše V. Putinas aplenkė praėjusiais metais įtakingiausiu žmogumi išrinktą žiniasklaidos magnatą Rupertą Murdochą.

Žurnalas, atrinkdamas įtakingiausius asmenis, atsižvelgė į kelis faktorius. Buvo vertinamas ne tik „asmens turtas bei įtaka, tačiau ir tokie dalykai kaip pasaulėžiūra, labdaringa veikla ar x faktorius“. V. Putinas, kaip rašoma, išlieka didžiausios pasaulio valstybės lyderiu net ir pasitraukęs iš prezidento posto. „Vanity Fair“ pabrėžia, kad V. Putiną Rusijoje remia net 80 proc. gyventojų, ir būtent jam esą reikia dėkoti už Rusijos ekonomikos pakilimą bei karinės galios atkūrimą. Kaip rašo žurnalas, būtent V. Putinas vėl privertė rusus didžiuotis savo valstybe ir išplėtė globalinę šalies įtaką.

Tiesa, „Vanity Fair“ nepamiršta paminėti, kad būtent V. Putinas Rusijoje panaikino žodžio laisvę bei demokratiją, ėmė kontroliuoti žiniasklaidą, griebėsi konkurentų įkalinimo ir į prezidento postą prakišo savo statytinį Dmitrijų Medvedevą. Vakarai pasmerkė Rusijos karinę agresiją Gruzijoje, tačiau V. Putinas į tai nesirengė kreipti nė menkiausio dėmesio ir demonstravo savo aroganciją. Netgi buvo pranešta, kad būtent V. Putinas išgelbėjo Rusijos mokslininkus nuo Sibiro tigro.

REKLAMA

Pirmą kartą į įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą pateko ir tokie asmenys kaip Dubajaus valdovas šeichas Mohammedas bin Rašidas al Maktoumas (7 vieta), aktoriai bei aktyvistai Angelina Jolie ir Bradas Pittas (9 vieta), internetinio socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas (25 vieta), britų artistas Damienas Hirstas, Holivudo prodiuseris ir režisierius Juddas Apatow.


Rašyti komentarą...
P
P2
2008-09-03 17:52:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Terrorist wanted.
Atsakyti
0

A
Algis.
2008-09-03 17:56:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Amerikoniškas "Stilius". Ko norėti.
Atsakyti
0

n
nu jo
2008-09-03 18:09:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
nabagė planeta
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (43)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų