1948 m. sukūrus Izraelį ir kilus pirmajam Izraelio ir arabų karui, T. Kollekas pirko ginklus žydų sukarintai organizacijai "Haganah" ir užmezgė ryšius su žydų veikėjais Jungtinėse Valstijose, vėliau tapusiais pagrindiniais Jeruzalės finansiniais rėmėjais.
Jeruzalės mero pareigose jis išbuvo nuo 1965 iki 1993 metų ir perdavė miesto vairą dabartiniam ministrui pirmininkui Ehudui Olmertui.
Antradienį E. Olmertas pagerbė T. Kolleko atminimą ir pavadino jį "vienu iš Izraelio tėvų-įkūrėjų <...> kurie privertė Jeruzalės vardą spindėti visame pasaulyje".
T. Kollekas smarkiai pakeitė Jeruzalės veidą: jo dėka buvo įkurtas Izraelio muziejus, Jeruzalės teatras, po 1976 metų Izraelio ir arabų karo atnaujinta žydiškoji Senamiesčio dalis.
Garsėjęs nuosaikia pozicija Izraelio ir palestiniečių konflikto atžvilgiu T. Kollekas buvo įsitikinęs, jog kiekvienas jeruzalietis, nepriklausomai nuo savo tikėjimo, turi teisę į vienodą gyvenimo kokybę.
Pasak Alfredo Gusenbauerio, laikomo būsimuoju Austrijos, kur užaugo izraeliečių politikas, kancleriu, T. Kollekas "visada pasisakė už taikų skirtingų religijų sambūvį".
T. Kollekas buvo vedęs ir turėjo du vaikus, vienas jų - kino režisierius Amosas Kollekas (Amosas Kolekas).
Karstas su T. Kolleko palaikais ketvirtadienį turėtų būti viešai pašarvotas prie Jeruzalės miesto rotušės, idant gyventojai galėtų paskutinį kartą atsisveikinti su buvusiu miesto meru. Vėliau jis bus palaidotas miesto kapinėse Herclio kalne.
REKLAMA