„Gaisras buvo didžiulis. Mano kolegė Julija buvo sužeista – jai lūžo dubuo. Mane ištiko šokas“, – pasakojo L. Jefimova.
Gyvenamajame name Vikonkomivskos gatvėje 24A žuvo keturi žmonės, 12 buvo sužeisti, tarp jų – nėščia moteris ir kūdikis.
„Jie nori mus išgąsdinti, kad mes išeitume. Tai politika. Ir teroras“, – pridūrė L. Jefimova.
Naikintuvai gali padėti
Kyjivas tikisi, kad F-16 naikintuvai (apie kurių atvykimą pranešė Volodymyras Zelenskis) leis geriau apsisaugoti nuo Rusijos bombardavimo.
„Nuo pat 2022 m. vasario , kai prasidėjo plataus masto invazija, Kremlius bombardavo didžiuosius Ukrainos miestus, o Dnipras, pramoninis centras, kuriame gyvena 1 mln. žmonių, buvo nuolatinis taikinys. Mieste buvo įsikūrusios karinės ligoninės ir raketų gamyklos. Mes esame centras. Jie suinteresuoti mus nubausti“, – teigė Dnipro meras Borisas Filatovas.
Daugiausia žmonių žuvo 2023 m. sausį, kai raketa Ch-22 pataikė į gyvenamųjų namų kvartalą Dnipro mieste ir žuvo 46 žmonės. Netoliese esančioje autobusų stotelėje sukrauti pliušiniai žaislai, skirti atminti šešiems vaikams, kurie buvo tarp žuvusiųjų.
„Ch-22 yra sovietų sukurta priešlaivinė raketa. Ji buvo sukurta lėktuvnešiams paskandinti. Naudoti tokią raketą žmonių perpildytoje vietoje, pilnoje civilių, yra karo nusikaltimas“, – sakė meras.
B. Filatovo teigimu naujausias Kremliaus triukas – siųsti bepiločių dronų ir raketų bangas, siekiant įveikti Ukrainos priešlėktuvinę gynybą. Anksčiau jie skraidė maždaug 3 kilometrų aukštyje, o dabar – 50 metrų aukštyje. Net jei jie perimami, šie dronai sukelia daug destrukcijos.
„Jie tobulėja. Mes tobulėjame. Jie keičia maršrutus. Mes juos randame. Tai varžybos“, – kalbėjo Dnipro meras.
Pareikalavo daug aukų
Visoje šalyje surengti išpuoliai prieš elektrines pareikalavo daug aukų. Praėjusią savaitę Dnipro parduotuvėse, įmonėse ir restoranuose dūzgė generatoriai, nes vasaros karščio banga pakėlė temperatūrą iki 38 laipsnių karščio.
„Nėra elektros – nėra vandens. Bandome ieškoti alternatyvų, pavyzdžiui, dujų. Tikėkimės, kad Dievas mums atsiųs šiltą žiemą ir mūsų priešlėktuvinė gynyba išsilaikys“, – sakė B. Filatovas.
Nors liepą Vašingtone susitikę NATO sąjungininkai pažadėjo penkias papildomas „Patriot“ sistemas, būtent jų trūkumas lėmė pastaruosius mirtinus smūgius Kyjivui, Dniprui ir kitoms vietovėms
„Mes čia turime priešlėktuvinę gynybą. Negaliu pasakyti, kokios jos yra. Bet mums jų reikia daugiau“, – pabrėžė meras.
Rusija taip pat pakeitė savo antžeminę taktiką, sakė Filatovas. Kariai buvo siunčiami į priekį grupėmis po 8–10 žmonių ir, užuot naudoję šarvuočius, jie važinėjo motociklais ir bagiais. Kartais jie būdavo neginkluoti, jiems būdavo liepiama pasiekti poziciją ir laukti pastiprinimo. Meras teigė, kad tokie metodai buvo sukurti „Wagner“ samdinių grupuotės.
Santykis su gyvybe
„Niekas negalėjo pagalvoti, kad XXI amžiuje Rusija turės tokį santykį su žmogaus gyvybe. Invazijos pradžioje turėjome iliuziją, kad nužudysime 100 tūkst. rusų ir karas baigsis. Mes nužudėme daugiau, ir jis vis dar tęsiasi“, – teigė B. Filatovas.
Meras teigė, kad jei Vladimiras Putinas nebus sustabdytas, jis kitą kartą užpuls Moldovą arba Baltijos šalis.
„Mes turime toliau kovoti. Neturime kito pasirinkimo“, – pridūrė jis.
Biuro darbuotoja L. Jefimova sakė, kad sąlygos Dnipro mieste nėra geros.
„Karšta. Nėra elektros ir vandens. Ir žmonės labai pavargę. Visi tikisi, kad kovos greitai baigsis. Tada galėsime atsikurti. Tai labai neteisinga. Mes esame normalūs žmonės. Mes nieko nepadarėme“, – kalbėjo ji.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Paprastų Darbo Žmonių Putinu neišgasdinsit, gelių - duonos -druskos -čviartką jie suras esat reikalui