Kartu Rusijos karinės vadovybės sprendimų priėmimui įtakos turės jos turima informacija apie Ukrainos pajėgų dydį ir pajėgumus regione.
Maža to, pirmosiomis Ukrainos pajėgų puolimo dienomis buvo matyti rusų kariuomenės dalinių pakrikimas regione, o ukrainiečiai sėkmingai gilino savo pozicijas Rusijos teritorijoje.
1 variantas. Rusijos karinė vadovybė galėtų panaudoti šauktinius, FSB pasieniečius, Rosgvardijos ir kitas nereguliarias pajėgas, jau dislokuotas pasienyje.
„Rusijos karinė vadovybė galėtų pasinaudoti šia galimybe, jei įvertintų, kad žemesnės kokybės pajėgos, kurios, tikėtina, yra prasčiau aprūpintos, galėtų veiksmingai sustabdyti Ukrainos pajėgas, kurios, kaip pranešama, sėkmingai taiko naujovišką taktiką ir technologinius pajėgumus“, – rašė analitikai.
2 variantas. Rusijos karinė vadovybė gali nuspręsti panaudoti Šiaurinę kariuomenės grupuotę, dislokuotą Kursko, Briansko ir Belgorodo sričių pasienio rajonuose (dalyvaujančią puolime Charkivo srityje).
Kartu analitikai rašė, kad šiaurinės grupuotės gebėjimas vykdyti veiksmingas gynybines operacijas ir reikšmingas kontratakas yra neaiškus, o jos perdislokavimas siekiant išstumti Ukrainos pajėgas Kursko srityje sukurtų pažeidžiamų vietų Rusijos gynyboje kitose pasienio vietose.
„Rusijos karinė vadovybė taip pat gali bandyti imtis tokių veiksmų, jei manys, kad Šiaurės pajėgų grupės puolamosios operacijos Charkovo srities šiaurėje yra mažiau prioritetinės nei gynybinės operacijos Kursko srityje“, – pažymėjo ISW.
3 variantas. Rusijos karinė vadovybė galėtų nuspręsti perkelti operatyvinius rezervus, sukauptus 2024 m. vasarą planuojamoms puolamosioms operacijoms, iš kitų fronto vietų.
Rusijos karinė vadovybė galėtų nuspręsti išlaikyti esamus operatyvinius rezervus, skirtus prioritetinėms fronto sritims, visų pirma siekiant palaikyti didesnį puolimo tempą Donecko regione, ir vietoj to perkelti fronto dalinius iš žemesnio prioriteto sričių į Kursko regioną.
4 variantas. Rusijos kariniai vadai galėtų bandyti išlaikyti šiuo metu Kursko regione dislokuotas pajėgas, bet kartu perkelti į šį regioną daug oro ir smogiamųjų padalinių.
„Tačiau neaišku, ar šiuo metu Kursko srityje dislokuotos Rusijos pajėgos galės pasinaudoti oro pajėgų poveikiu. Taip pat neaišku, ar didelio masto oro operacijos virš Kursko srities nesutrikdys Rusijos gebėjimo įprastiems taktinės aviacijos bombardavimo smūgiams visoje fronto linijoje vykdyti“, – pažymėjo ISW.
Įsiveržimas į Kursko sritį - kas žinoma
Rugpjūčio 6 d. rytą tapo žinoma apie sienos su Rusijos Federacijos Kursko sritimi pralaužimą. Ukrainos karinė vadovybė oficialiai situacijos nekomentavo.
Tačiau, Rusijos žiniasklaidos duomenimis, per pastarąsias kelias dienas Ukrainos kariškiai perėmė kelių gyvenviečių, taip pat Sudžos dujų matavimo stoties kontrolę. Kartu per pirmąsias 24 valandas jiems pavyko pralaužti dvi gynybinių įtvirtinimų linijas.
WP duomenimis, Ukraina prašo JAV leisti jiems naudoti tolimojo nuotolio ATACMS, kad galėtų smogti aerodromams, kuriuos Rusija naudoja atsakomosioms atakoms. Tai, pasak Kyjivo, leistų išlaikyti dalies Kursko srities kontrolę.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!