naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos karinės pajėgos Ukrainoje iš švietimo įstaigų paima knygas ir jas galiausiai sudegina, rašo „SkyNews“.

Rusijos karinės pajėgos Ukrainoje iš švietimo įstaigų paima knygas ir jas galiausiai sudegina, rašo „SkyNews“.

REKLAMA

Kaip skelbia Ukrainos Nacionalinio pasipriešinimo centras, rusų kariai rytinėje Luhansko srityje iš bibliotekų ir mokyklų išveža ten esančias knygas, o galiausiai jas sudegina vietinėse katilinėse.

Priduriama, kad dažniausiai sudeginamos knygos – ukrainietiška literatūra.

Ukrainos gynybos ministras: naujais toliašaudžiais ginklais nebus taikomasi į Rusiją 

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas sekmadienį sakė, kad Kyjivas nenaudos naujų vakarietiškų toliašaudžių ginklų prieš taikinius Rusijos teritorijoje.

„Penktadienį mūsų partneriai nusprendė tiekti mums ginklus, galinčius šaudyti 150 km atstumu“, – spaudos konferencijoje sakė O. Reznikovas.

REKLAMA

„Visuomet sakome savo partneriams, kad įsipareigojame nenaudoti užsienio partnerių ginklų prieš Rusijos teritoriją, tik prieš jos junginius laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose, siekdami deokupuoti savo žemę“, – sakė jis.

REKLAMA

Penktadienį Jungtinės Valstijos paskelbė apie naują 2,2 mlrd. dolerių vertės ginklų ir amunicijos paketą Ukrainai, į kurį, Pentagono teigimu, įtraukta naujų nuo žemės paleidžiamų mažo skersmens bombų (GLSDB), kurios galėtų beveik dukart – iki 150 km – padidinti Kyjivo smūgių Rusijos kariniams taikiniams nuotolį.

Jos gali suteikti ukrainiečių pajėgoms galimybę smogti bet kur Rusijos okupuoto Donbaso, Zaporižios ir Chersono srityse, taip pat šiaurinėje okupuoto Krymo dalyje.

REKLAMA

Tikimasi, kad Prancūzija ir Italija savo ruožu pristatys mobiliąsias „žemė-oras“ raketų sistemas.

Sekmadienį paskelbtame interviu savaitraščiui „Bild am Sonntag“ Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) sakė, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sutiko, jog Vakarų tiekiami ginklai nebus naudojami Rusijos teritorijai pulti.

O. Reznikovas žurnalistams taip pat sakė, kad Kyjivas tikisi galimo Rusijos puolimo vėliau šį mėnesį. Vasario 24 dieną Kremlius minės metus nuo tada, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiuntė savo karius į Ukrainą.

Iki galimo Rusijos puolimo šį mėnesį „ne visi vakarietiški ginklai“ bus atgabenti, sakė O. Reznikovas, tačiau pridūrė, kad Kyjivas turi išteklių reaguoti.

„Esame pasirengę duoti atkirtį“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų