Apie tai, kad Iranas ir Kinija tiekia tūkstančius dronų Rusijai, kuri vėliau juos naudoja Ukrainos miestų apšaudymui buvo atliktas ne vienas žiniasklaidos tyrimas.
Pavyzdžiui, Iranas jau pardavė tūkstančių dronų, dar 6 tūkst. bepiločių bus gaminama Rusijoje pagal Irano gamintojų licenciją, rašoma „The Moscow Times“.
Tuo metu Ukraina „daug didesniais kiekiais“ perkasi dronus iš Rusijos partnerė vadinamos Kinijos. Maža to, šalis ne tik įsigijo dešimtis tūkstančių karo reikmėms naudojamų aparatų, bet ir suderino atsarginių detalių tiekimą.
Skelbiama, kad ukrainiečiai dažniausiai perkasi jau paruoštus dronus, ypač „SZ DJI Technology“ produkcijos, tiesiog internetinėse parduotuvėse ar pas tiekėjus.
Be to, kinų gaminamų dronų komponentus ukrainiečiai naudoja ir savo pačių bepiločių gamyboje, kuri pastaruoju metu auga neįtikėtinu tempu.
Kinija ir Rusija viešai nuolat deklaruoja savo draugiškus ir strateginio gylio santykius.
Balandžio 9-ąją per Kinijos ir Rusijos užsienio reikalų ministrų susitikimą kinų ministras Wang Yi pažadėjo: „Kinija rems stabilų Rusijos vystymąsi vadovaujant Putinui“. „Pekinas ir Maskva ir toliau stiprins strateginį bendradarbiavimą pasaulinėje arenoje ir tvirtai rems vienas kitą“, – sakė Wang Yi, pranešė naujienų agentūra „RIA Novosti“.
Ukrainoje dronų gamintojų skaičius išaugo nuo 7 iki 300
Anot Ukrainos skaitmeninės transformacijos ministerijos atstovo Heorhijaus Cchakajaus, per pastaruosius pusantrų metų Ukrainoje dronų gamintojų skaičius išaugo nuo 7 iki beveik 300. Šimtai tūkstančių paprastų, pigių aparatų, kurie gali panešti sprogmenį, yra gaminami namudinėmis sąlygomis ar pramoniniu būdu.
Ukraina kas mėnesį fronte panaudoja apie 10 tūkst. dronų. Kinų gamintojai DJI, komentuodami WSJ turimą informaciją pareiškė, kad „stengiasi riboti savo produkcijos panaudojimą karinėms reikmėms, tačiau negali kontroliuoti jų panaudos po to, kai produktą įsigyja pirkėjas“.
JAV galiojantis draudimas naudoti DJI dronus karinėms reikmėms, o taip pat kinų gamintojų dronų komponentus savo pačių bepiločių gamyboje tapo viena iš priežasčių, kodėl amerikiečių dronai gerokai brangesnis už kiniškus analogus. Nors JAV ir bandė suderinti tiekimą į Ukrainą, tačiau daugelis amerikiečių komercinių dronų kainuoja net dešimtimis tūkstančių dolerių brangiau už kiniškus.
Ukrainiečiai pripažįsta, kad norėtų bandyti ir naudoti daugiau amerikiečių dronų, tačiau pinigine prasme jiems gerokai naudingesnė yra Kinijos gamintojų produkcija.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!