Apie tai paskelbta praėjus kelioms savaitėms po to, kai ši grupė informavo, kad tiria pranešimus apie ginkluotės perdavimo operacijas tarp Maskvos ir Pchenjano.
Rusija dėl šio savo žingsnio susilaukė kritikos strėlių. Pietų Korėjos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Maskva priėmė „neatsakingą sprendimą“, o Jungtinės Valstijos Rusijos veto pavadino „savanaudiškomis pastangomis užgniaužti grupės pranešimus apie jos pačios slaptą susitarimą“ su Šiaurės Korėja. Tuo metu Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba socialiniuose tinkluose nurodė, kad Rusijos ištartas veto yra „kaltės pripažinimas“, nes yra pasirodę pranešimų, jog Pchenjanas talkina Maskvai jos kare prieš Kyjivą.
Maskvos sprendimas pasinaudoti savo veto teise Saugumo Taryboje nereiškia, kad bus atšauktos Šiaurės Korėjai taikomos sankcijos, tačiau sustos grupės, stebinčios jų įgyvendinimą ir daugybę įtariamų pažeidimų, darbas. Dabartinis šios grupės mandatas baigsis balandžio pabaigoje.
Šiaurės Korėjai dėl jos branduolinės programos nuo 2006 metų taikomos JT Saugumo Tarybos įvestos sankcijos. Rusija ir Kinija nuo 2019 metų bandė įtikinti Tarybą jas sušvelninti. Saugumo Taryba jau kurį laiką yra susiskaldžiusi dėl šio klausimo – ketvirtadienį Kinijos ambasadoriaus pavaduotojas Geng Shuangas argumentavo, kad sankcijos esą „paaštrino įtampą ir konfrontavimą“.
Užuot prisijungusi prie Rusijos veto, Kinija susilaikė. Visos kitos narės balsavo už ekspertų grupės mandato atnaujinimą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!