• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeštadienį Rusija paskelbė visiškai kontroliuojanti Ukrainos Avdijivkos miestą po to, kai iš jo atsitraukė Ukrainos pajėgos, saugodamos savo karių gyvybes, praneša AFP.

Šeštadienį Rusija paskelbė visiškai kontroliuojanti Ukrainos Avdijivkos miestą po to, kai iš jo atsitraukė Ukrainos pajėgos, saugodamos savo karių gyvybes, praneša AFP.

REKLAMA

Rusijos gynybos ministras Sergėjus Šoigu raportavo prezidentui Vladimirui Putinui apie miesto užėmimą.

„V. Putinas pasveikino kariuomenę ir karius su tokia svarbia pergale“, – valstybinei žiniasklaidai sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Ukrainiečių pajėgos, susiduriančios su amunicijos trūkumu ir Rusijos kiekybine persvara, iš miesto buvo atitrauktos ankstyvą šeštadienio rytą.

Rusijos kariuomenės pastangos užimti Avdijivką suintensyvėjo 2023 m. spalį, miestas buvo nusiaubtas, o karo veiksmai pareikalavo daug aukų. Šio miesto užėmimas yra didžiausia Rusijos pergalė nuo 2023 m. gegužės.

Zelenskis: Ukraina pasitraukė iš Avdijivkos, kad išgelbėtų savo žmones

Šeštadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, dalyvaudamas Miuncheno saugumo konferencijoje, sakė, kad svarbiausia užduotis yra išsaugoti žmonių gyvybes. Sprendimas pasitraukti iš miesto į kitas gynybines linijas buvo priimtas tam, kad ukrainiečių kariai nebūtų apsupti.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai nereiškia, kad žmonės atsitraukė kažkiek kilometrų, o Rusija kažką užėmė. Ji nieko neužėmė“, – sakė V. Zelenskis.

REKLAMA

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Oleksandras Syrskis teigė nusprendęs patraukti pajėgas iš miesto į geresnes gynybines pozicijas.

Atsitraukimo operacijos metu kai kurie ukrainiečiai pateko į rusų nelaisvę.

Tai buvo O. Syrskio pirmasis svarbus sprendimas po to, kai jis buvo paskirtas vadovauti ginkluotosioms pajėgoms Ukrainai susiduriant su Rusijos spaudimu rytuose dėl amunicijos trūkumo ir Vašingtone stringančiu 60 mlrd. JAV dolerių vertės karinės pagalbos paketu.

REKLAMA
REKLAMA

Bidenas: kovosiu, kad Ukraina gautų reikiamą amuniciją

JAV Nacionalinio saugumo tarybos atstovė spaudai Adrienne Watson dėl pastarosios nesėkmės iš dalies kaltino Kongresą.

Vis dėlto V. Zelenskis buvo optimistiškas po to, kai iš Miuncheno kalbėjosi telefonu su JAV prezidentu Joe Bidenu.

„Esu dėkingas už visapusišką prezidento J. Bideno paramą. Taip pat tikiu, kad JAV Kongresas priims išmintingą sprendimą“, – sakė jis.

J. Bidenas žurnalistams Delavero valstijoje taip pat išreiškė savo įsitikinimą, kad JAV parama pasieks Ukrainą. Anot jo, nesugebėjimas balsuoti už naują paramos paketą būtų absurdiškas ir neetiškas.

„Kovosiu, kad jie gautų reikiamą amuniciją“, – pridėjo J. Bidenas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų