Šis rodiklis auga rekordiniais tempais ir rodo dešimteriopą augimą nuo 2022 m., kai per tą patį laikotarpį Rusijos teismai priėmė apie 500 bylų tokių bylų.
Lyginant su tuo pačiu 2023 m. laikotarpiu, šis skaičius išaugo daugiau nei dvigubai – nuo 2 396 iki 5 204.
Per dieną – apie 30 tokių bylų
Vidutiniškai nuo gegužės mėn. teismai per mėnesį gavo apie 950 bylų dėl neteisėto tarnybos vietos palikimo arba daugiau nei 30 bylų per dieną.
Kaip apskaičiavo leidinys, iš viso nuo plataus masto invazijos į Ukrainą pradžios tokiose baudžiamosiose bylose dalyvavo daugiau kaip 10 tūkst. rusų. Į šią statistiką įtraukti ne tik tie, kurie buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn, bet ir kariškiai, kaltinami įsakymų nevykdymu.
Iki birželio vidurio 8 594 iš jų jau buvo nuteisti.
Išanalizavusi nuosprendžius, „Mediazona“ padarė išvadą, kad pagrindinė nuteistųjų už bėgimą nuo tarnybos kategorija buvo mobilizuotieji.
Rusijai drastiškai trūksta resursų, Putinas privalės skelbti mobilizaciją
Rusija patiria didelių nuostolių mūšio lauke, jai trūksta amunicijos ir karių, kad galėtų pradėti plataus masto puolimą Ukrainoje, skelbia „Reuters“.
„Manome, kad norėdama vykdyti realias puolamąsias operacijas, Rusija turės iš kitų šalių užsitikrinti dideles amunicijos atsargas, be tų, kurias jau gauna iš Irano ir Šiaurės Korėjos. O Vladimiras Putinas turės duoti įsakymą dėl naujos plataus masto mobilizacijos“, – naujienų agentūrai sakė vienas su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs aukšto rango NATO pareigūnas.
Jis taip pat sakė, kad neseniai Europoje įvykdyti padegimai, nužudymų sąmokslai ir sabotažas yra dalis slaptos Rusijos prezidento Vladimiro Putino kampanijos, kuria siekiama susilpninti visuomenės paramą Ukrainai.
Neturi resursų dideliam puolimui
Be to, pasak pareigūno, Rusija patiria „labai didelių“ nuostolių bandydama išlaikyti nedidelius teritorinius laimėjimus ir neturėdama pakankamai karių ir amunicijos didelio masto puolimui.
„Tai, ką jiems tenka daryti, yra įsakinėti nepakankamai sukomplektuotiems, nepatyrusiems daliniams judėti į teritorijas, kad pasiektų nerealių tikslų“, – „Reuters“ sakė šaltinis.
Jo skaičiavimais, Rusija galės išlaikyti savo karinę pramonę dar trejus-ketverius metus.
Jis paaiškino, kad ir Ukrainai reikia laiko sukaupti amuniciją ir personalą, reikalingą naujoms plataus masto puolamosioms operacijoms vykdyti.
„Matome, kad Ukrainos gynyba gerokai pagerėjo. Matome, kad jie kasdien tobulėja“, – pabrėžė pareigūnas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!