Apie svetainę, kurioje taip pat yra D.S.Roofo su ginklais ir deginančio JAV vėliavą nuotraukų, buvo sužinota po to, kai pasibaigus penktadienio gedulo renginiui dėl devynių afroamerikiečių, nušautų Emanuelio afrikiečių metodistų episkopalinėje bažnyčioje, Čarlstone ir valstijos sostinėje Kolumbijoje kilo pasipiktinimas ir protestai.
Tuo tarpu ta istorinė afroamerikiečių bažnyčia buvo vėl atidaryta – trys dienos po kraujo praliejimo, kuris pakurstė rusenančią rasinę įtampą Jungtinėse Valstijose ir vėl paskatino aistringus raginimus dėl ginklų kontrolės įstatymų.
Padrikame 2 500 žodžių manifeste minimoje interneto svetainėje pilna rasistinio žargono ir rašybos klaidų. Jame nėra 21 metų D.S.Roofo, įtariamo baltųjų viršenybės šalininko, vardo, bet jo stilius, pavadinimas – „Paskutinis rodezietis“ – ir užuominos apie Čarlstoną bei apartheido laikų Pietų Afrikos Respubliką (PAR) rodytų, kad autorius yra jis. Manifeste iškyla šiurpus įpykusio jaunuolio portretas.
„Aš neturiu pasirinkimo. Neturiu galimybių eiti, vienas, į tą getą ir kovoti, – sakoma jame. – Renkuosi Čarlstoną, nes tai istoriškiausias miestas mano valstijoje ir vienu metu (jame) buvo didžiausia juodųjų proporcija šalyje (palyginti) su baltaisiais“.
„Mes neturime skustagalvių, jokio realaus KKK, niekas nieko nedaro, tik kalba internete. Na, kažkas turi turėti drąsos nunešti tai į realų pasaulį ir, spėju, tai turiu būti aš“, – sakoma toliau. Interneto svetainėje esančiuose failuose, kuriuos galima atsisiųsti, yra kelios D.Roofo, kilusio iš kaimelio netoli Kolumbijos, daugiau kaip dvi valandos kelio automobiliu nuo Čarlstono, nuotraukos.
Vienoje jų jis nufotografuotas sode, laikantis konfederatų vėliavą ir pistoletą, užsidėjęs aviatoriaus stiliaus akinius ir keistai apsuptas gėlių vazonų. Kitose dviejose nuotraukose D.S.Roofas matyti miegamajame; vienoje jų jis yra su konfederatų vėliava, kitoje – nukreipęs į objektyvą pistoletą. Kai kuriose nuotraukose jis vilki drabužius su antsiuvais, vaizduojančiais baltųjų valdytos Rodezijos (dabartinės Zimbabvės) bei apartheido laikų PAR vėliavas.
FTB nurodė, kad imasi žingsnių tos interneto svetainės autentiškumui patikrinti. D.S.Roofas trečiadienio vakarą išbuvo apie valandą minėtoje bažnyčioje Čarlstono miesto centre prieš nušaudamas šešias moteris ir tris vyrus, įskaitant tų maldos namų vyriausiąjį pastorių. Vienas pilietis pastebėjo įtariamojo automobilį Šiaurės Karolinoje, už beveik keturių valandų kelio nuo nusikaltimo vietos.
Ketvirtadienį, po visą naktį trukusių gaudynių, įtariamasis buvo suimtas, o penktadienį jam buvo pateikti kaltinimai dėl devynių žmonių nužudymo. Jį nurodyta laikyti arešte be teisės būti paleistam už užstatą.
Kaip pranešama, 21 metų D.Roofas sakė „norėjęs pradėti rasių karą“. Jo išpuolis, nusinešęs devynių juodaodžių maldininkų gyvybes, laikomas nusikaltimu iš neapykantos; taip pat tiriama „vidaus terorizmo“ versija.