Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas suteikė generolo-pulkininko vardą šalies Bausmių atlikimo tarnybos (FSIN) direktoriaus pavaduotojui Valerijui Bojarinevui, skelbiama „Astra“. Žurnalistai aptiko atitinkamus įrašus oficialiame registrų portale, jų pasirašymo data – vasario 19-oji.
Maža to, generolo-leitenanto vardą gavo ir kitas FSIN direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Rozinas, generolo-majoro – FSIN reikalų valdybos skyriaus vadovas Dmitrijus Šarovatovas ir personalo skyriaus vadovas Aleksandras Fedorovas.
Vasario 16-ąją iki šio Rusijos prezidento įsako pasirašymo vienoje iš atokiausių Rusijos kolonijų IK-3 dėl kol kas nepaviešintų priežasčių mirė Aleksejus Navalnas. Kalėjimo vadovybės teigimu, „jis pasijuto blogai rytinio pasivaikščiojimo metu“, tačiau daugiau mirties aplinkybių neatskleidė. Mirusiojo kūnas vis dar nėra grąžintas jo artimiesiems, prisidengiant „vykdomu tyrimu“.
„Astra“ teigiama, kad V. Bojarinevas teikė įsakus dėl A. Navalno teisių įkalinimo įstaigose apribojimų. Pavyzdžiui, 2023 m. jis nurodė kolonijos Nr. 6, kurioje tuo metu kalėjo opozicionierius, vadovybei apriboti sumą, kurią jis gali išleisti maisto produktų įsigijimui. 2021-aisiais V. Bojarinevas žurnalistams aiškino, kad A. Navalnas neteko teisės balsuoti rinkimuose.
Po apnuodijimo nusprendė grįžti
2020-ųjų rugpjūčio 20-ąją, skrydžio iš Tomsko į Maskvą metu, A. Navalnui staiga pasidarė bloga, lėktuvą teko skubos tvarka tupdyti Omsko oro uoste. A. Navalnas, kurio pirminė diagnozė buvo „apsinuodijimas“, be sąmonės buvo paguldytas į vietos ligoninės reanimacijos skyrių. Po kelias dienas trukusių derybų su vietos ligoninės vadovybe ir tarptautinei bendruomenei spaudžiant Kremlių, A. Navalną pavyko nuskraidinti gydymui į Vokietiją, kur vietos medikai diagnozavo, kad politikas buvo nuodytas cheminiu ginklu „Novičiok“.
2021-ųjų sausio 17-ąją A. Navalnas nusprendė grįžti į Rusiją, tačiau buvo sulaikytas vos išlipęs iš lėktuvo. Jam buvo pateikti kaltinimai nesilaikius lygtinio teistumo reikalavimų. Jau vasario mėnesį teismas paskyrė A. Navalnui 2 metų ir 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę kolonijoje. Vakarų politikai griežtai pasmerkė tokį Kremliaus organizuotą susidorojimą su opozicijos lyderiu.
Prieš savo grįžimą A. Navalnas dar spėjo atskleisti Rusijos saugumiečių tinklą, kuris jį persekiojo ir bandė nunuodyti, įtrynus drabužius draudžiamomis cheminėmis medžiagomis „Novičiok“.
Patekęs į Kolčugino tardymo izoliatorių politikas netrukus pradėjo skųstis sveikatos problemomis, nugaros ir kojos skausmais.
Vėliau Rusijos valdžios kontroliuojama teismų sistema skyrė dar kelias bausmes A. Navalnui, jo įkalinimo laikas buvo nuolat pratęsiamas.
Pats A. Navalnas nuolat buvo siunčiamas į karcerį už tariamus nusižengimus. Pavyzdžiui, sykį jis ten buvo išsiųstas dėl „neteisingai susegtų sagų“, kitą – dėl to, kad „nelaiku nuėjo į dušą“.
Viso per kelis kalėjimo metus A. Navalnas karceryje praleido daugiau nei 300 dienų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Putinas atvirai tyčiojasi iš viso demokratinio pasaulio
Žmogėdru valstybė
Ačiū Dievui, kad Lietuva ištrūko iš šitų žmogėdru
Ir Lietuvoje būtų buvę kaip Ukrainoje
Cinikas,šlykštyne laaaabai daug visame pasaulyje nekaltų žmonių krauju susitepes, bjaurybe, velnio ispera, ir dar sitom kruvinom savo rankom glosto vaikų galvas tfuu