Potvynis užtvindė daugybę gyvenviečių Uralo kalnuose, Sibire ir Kazachstano vietovėse, esančiose netoli Uralo ir Tobolo upių, kurios, vietos pareigūnų teigimu, per kelias valandas pakilo metrais ir pasiekė aukščiausią kada nors užfiksuotą lygį, praneša „Reuters“.
Vandens lygis pasiekė 9 metrus
Uralo upė, trečia pagal ilgį Europoje, tekanti per Rusiją ir Kazachstaną į Kaspijos jūrą, penktadienį pralaužė užtvanką ir užtvindė į pietus nuo Uralo kalnų esantį Orsko miestą.
Vandens lygis Orenburge, maždaug 550 tūkst. gyventojų turinčiame mieste, pakilo iki kritinės 9,3 m ribos, o sirenos perspėjo, kad gresia dideli potvyniai.
Šiuo metu vandens lygis yra 9,14 m.
Užtvanka pratrūko dėl pigaus polietileno?
Orsko užtvanka pratrūko dėl pigaus polietileno, vokiečių leidiniui „Bild“ pareiškė OSINT ekspertas iš „Conflict Intelligence Team“ Ruslanas Levievas.
Apie tai jam pranešė CIT konsultuojantys hidrotechnikos inžinieriai.
„Kaip jie man paaiškino, užtvanka pratrūko, nes statant buvo pataupyta pinigų. Kai užtvanka dar tik pradėta statyti, matyti griovys, kurio dugnas ir šonai paprastai būna išklojami specialiu tinklu. Jis gali būti pagamintas iš įvairių medžiagų. Šiuo atveju naudota pigiausia medžiaga – polietilenas“, – sakė R. Levievas.
Pasak jo, polietilenas galėjo plyšti klojant arba suirti nuo saulės.
„Matyt, taupymas ir lėmė tai, kad užtvanka pratrūko“, – apibendrino jis.
Šimtai nepatenkintų rusų išėjo į gatves ir kreipėsi į Vladimirą Putiną
Rusijos Orsko miesto gyventojai mitingavo dėl nepakankamų valdžios institucijų kompensacijų nuo didžiulio potvynio nukentėjusiems žmonėms.
Orsko gyventojai piktinosi dėl kompensacijų dydžio ir Nepaprastųjų situacijų ministerijos pareiškimo, kad žmonės buvo raginami evakuotis likus savaitei iki nelaimės.
Protestuotojai kaltina valdžios institucijas melu dėl pareiškimo apie tariamą miesto evakuaciją likus savaitei iki užtvankos griūties.
Policijos pareigūnai reikalauja palikti aikštę, sakydami, kad mitingas yra neteisėtas ir dalyvavimas jame užtrauks atsakomybę. Tačiau žmonės nesiskirstė ir toliau skandavo: „Putinai, padėk“.
Kompensacijos netekus būsto nesiekia nė 1 tūkst. eurų
Šeštadienį Orenburgo srities gubernatorius Denisas Pasleris pareiškė, kad nukentėjusieji nuo potvynio gaus po 20 000 rublių (198 eurų) ir nuo 50 000 (497 eurų) iki 100 000 rublių (994 eurų) „turto praradimo atveju“.
Susirinkusieji aikštėje reikalavo didesnių kompensacijų, nes kai kurie rusai neteko namų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!