UNESCO, JAV Kongreso biblioteka bei kiti partneriai balandžio 21 dieną pradeda Pasaulio skaitmeninės bibliotekos veiklą. Šioje internetinėje bibliotekoje bus publikuojamos skaitmeninės bibliotekų ir archyvų saugyklose esančių leidinių kopijos.
Internete vartotojai galės rasti skaitmeninę rankraščių, žemėlapių, retų knygų, filmų, garso įrašų, paveikslų ir fotografijų duomenų bazę. Tikimasi, kad šis projektas padės kurti žinių visuomenę visame pasaulyje ir skatins socialinę pažangą.
Pasaulio skaitmeninės bibliotekos kūrimo idėją 2005 metais pasiūlė JAV Kongreso bibliotekos darbuotojas Jamesas Billingtonas. Jis taip pasiūlė idėją kurti Amerikos nacionalinės atminties skaitmeninės bibliotekos programą, kuri internete laisvai leidžia pasiekti daugiau kaip 8,5 mln. istorinių dokumentų, saugomų JAV Kongreso bibliotekoje ir kitose tyrimų institucijose.
Pasaulio skaitmeninė biblioteka turėtų veikti 7 kalbomis – arabų, kinų, anglų, prancūzų, portugalų, rusų ir ispanų. Tiesa, joje bus galima rasti ir turinio kitomis kalbomis.
Bus pateikiami ne tik patys dokumentai, tačiau ir jų pristatymas, padėsiantis vartotojui geriau suvokti jo sukūrimo kontekstą. Tikimasi, kad ši biblioteka itin paskatins viso pasaulio studentus domėtis kitomis kultūromis ir jų palikimu. Taip tikimasi skatinti kultūrinį supratingumą.