• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Italijos sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad pirmadienį vakare mirė Eluana Englaro – moteris, kuri nuo pat 1992 metų buvo komos būklės ir kurios artimieji kovojo už teisę leisti šiai moteriai garbingai numirti.

REKLAMA
REKLAMA

38 metų moteris mirė tuo metu, kai Italijos Senate politikai svarstė įstatymą, kuris būtų privertęs medikus atnaujinti dirbtinį moters maitinimą. Gydytojai Udinės miesto ligoninėje gulėjusiai moteriai maitinimą buvo nutraukę penktadienį. Anksčiau gydytojai teigė, kad moteris veikiausiai išgyvens dar porą savaičių.

REKLAMA

Vatikanas jau išreiškė savo pasipiktinimą dėl tokios moters mirties ir paprašė Dievo atleidimo visiems, kurie atsakingi už sprendimą leisti moteriai numirti.

Italijos senatoriai, kurie ir svarstė įstatymą dėl priverstinio maitinimo atnaujinimo, E. Englaros mirtį pasitiko tylos minute.

REKLAMA
REKLAMA

E. Englaros tėvas Italijos teismuose dėl leidimo dukteriai mirti kovėsi nuo pat 1999 metų. Tėvas argumentavo, kad to norėjo pati jo dukra, kuri komos būsenos buvo nuo pat 1992 metais patirtos automobilio avarijos.

Liepą Milano teismas pripažino, kad medikai įrodė, jog moters patiriama koma yra negrįžtama. Teismas taip pat pripažino, kad prieš nelaimę dukra išreiškė savo pageidavimą verčiau mirti nei vegetuoti padedant aparatūros.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valstybės prokurorai apskundė tokį sprendimą, tačiau kasacinis teismas Romoje nusprendė, kad skundas yra nenagrinėtinas.

Italijos Sveikatos apsaugos ministerija tuomet išleido įsaką, uždrauždiantį visoms ligoninėms nutraukti dirbtinį moters gyvybės palaikymą. Tačiau sausio 21 dieną Milano teismas panaikino tokį ministerijos sprendimą.

REKLAMA

Italijos premjeras Silvio Berlusconis praėjusią savaitę išleido dekretą, kuris uždraudė gydytojams leisti moteriai numirti, tačiau prezidentas Giorgio Napolitano atsisakė jį pasirašyti.

Galiausiai moteris mirė Udinės ligoninėje.

Italijoje eutanazija nėra leidžiama. Pacientai turi teisę atsisakyti gydymo, tačiau jiems neleidžiama duoti nurodymų, kaip jie turi būti gydomi ateityje, jei praras sąmonę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų