Pilotas, kurio pavardė nenurodoma, buvo apklaustas policijos ir įspėtas po to, kai viešbučio personalui nepavyko nuraminti įgulos. Dėl piloto psichinės ir fizinės būklės, ryte numatytas skrydis buvo atšauktas, nes nepavyko rasti pakaitinio piloto, skelbia portalas „Mirror“.
Policija įspėjo pilotą nekelti daugiau problemų
Pilotas, kuriam, kaip teigiama, yra 49 metai, Dalase pavakarieniavęs su kitais įgulos nariais, išgėrė per daug ir stipriai apsvaigo. Šventė tęsėsi viešbučio poilsio bare, kur pilotas toliau gėrė, o paskui nuėjo į savo kambarį, kur, kaip pranešama, išgėrė dar daugiau.
Apie 2 val. nakties viešbučio darbuotojas paprašė grupės nusiraminti, tačiau dėl girto piloto chuliganiško elgesio viešbučio darbuotojas iškvietė policiją. Atvykusi policija apklausė vyrą ir įspėjo jį nekelti daugiau problemų, teigiama oro linijų bendrovės pareiškimuose.
Numatytas skrydis iš Dalaso-Fort Vorto tarptautinio oro uosto į Tokiją apie 11.05 val. ryto, skrydžių stebėjimo svetainės „FlightAware“ duomenimis, buvo atšauktas, tačiau neaišku, ar pilotas buvo nubaustas. Japonijos leidinio „The Mainichi“ duomenimis, 157 keleiviai, kurie turėjo skristi, buvo perkelti į alternatyvius skrydžius.
Transporto pramonėje vis daugėja įvairių incidentų
Šis incidentas yra naujausias iš, atrodo, vis dažniau pasitaikančių incidentų, su kuriais susiduria oro transporto pramonė, įskaitant neseniai įvykusį Rusijos įsitraukimą, kuomet du keleivius skraidinantys lėktuvai buvo priversti apsisukti dėl, kaip įtariama, Rusijos vykdomų GPS trukdžių.
Abu „Finnair“ lėktuvai, skridę iš Helsinkio (Suomija) į Tartu (Estija), ketvirtadienį ir penktadienį turėjo apsisukti ir grįžti atgal į išvykimo vietą. Pranešama, kad jie nesugebėjo saugiai skristi. Navigacijos problemų priežastis nežinoma, tačiau ekspertai mano, kad jų GPS signalai galėjo būti trikdomi.
Daugelis mano, kad dėl to kalta Rusija, o Baltijos šalių ministrai įspėjo, kad Rusija elgiasi „itin pavojingai“ ir rizikuoja sukelti pražūtingą oro katastrofą, jei ir toliau vykdys atakas prieš lėktuvus.
Visa tai – „Rusijos priešiškos veiklos dalis“
Pasak „The Sun“, per pastaruosius mėnesius trukdžiai paveikė beveik 4 tūkst. skrydžių. Atakų metu į navigacines sistemas siunčiami netikri duomenys, dėl kurių lėktuvai priversti suktis ir „nardyti“ ore, kad išvengtų menamų kliūčių.
Estijos užsienio reikalų ministras Margusas Tsahkna sakė, kad naujausi incidentai yra „Rusijos priešiškos veiklos dalis“, ir pridūrė: „Tokie veiksmai yra hibridinė ataka, kelianti grėsmę mūsų žmonėms ir saugumui, ir mes jų netoleruosime“.
Visiškai slaptas Rusijos signalų slopinimo įrenginys žinomas kaip „Tobol“, primena didžiulę sidabrinę lėkštę su viduryje išsikišusia antena. Jis trikdo signalus, keliaujančius tarp palydovų ir GPS sistemų, esančių lėktuvuose ir laivuose toje vietovėje, skleisdamas to paties dažnio radijo bangas. Signalų slopinimo įrenginys klaidina sistemas ir daro jas netinkamas naudoti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!