Paviešintas Rusijos siūlomas Sirijos gelbėjimo planas, Kremlius jau apgailestauja

Rusija išplatino dokumentą, kuriame raginama užbaigti jau beveik penkerius metus Siriją krečiantį konfliktą ir per 1,5 metų parengti naują konstituciją, dėl kurios būtų balsuojama visuotiniame referendume, po kurio įvyktų pirmalaikiai prezidento rinkimai.

Dokumente, kurį antradienį gavo naujienų agentūra AP, nieko nesakoma apie prezidento Basharo al Assado atsistatydinimą per pereinamąjį laikotarpį, nors to primygtinai reikalauja opozicija. Jame tik sakoma, kad Sirijos prezidentas „nepirmininkaus konstitucinei komisijai“.

Maskva paragino Jungtinių Tautų specialųjį pasiuntinį Staffaną de Misturą pradėti politinį procesą tarp Sirijos vyriausybės ir „opozicijos grupių jungtinės delegacijos“, kurio pagrindu taptų memorandumas, kurį 2012 metų birželį priėmė galingosios valstybės per derybas Ženevoje. Tame dokumente raginama įkurti pereinamojo laikotarpio Sirijos valdančiąją instituciją, kuriai priklausytų visa vykdomoji valdžia ir kuri vestų į rinkimus.

Rusijos ambasadoriaus prie JT pavaduotojas Vladimiras Safronkovas, kuris reiškė apgailestavimą, jog naujausias dokumentas buvo nutekintas, sakė AP: „Tai mūsų vizija – tai mūsų pasiūlymas.“

REKLAMA

Melavo, kad atakuoja IS teroristus?

Minėtas dokumentas buvo išplatintas prieš šeštadienį Vienoje vyksiantį antrąjį derybų ratą tarp pagrindinių vyriausybių, palaikančių vieną arba kitą konflikto Sirijoje stovyklą. Antradienio vakarą, po JT Saugumo Tarybos posėdžio, S.de Mistura sakė žurnalistams, kad jo žinia, kurią jis norėtų perduoti 15 šios institucijos narių, yra „vienas žodis – įsibėgėjimas“.

Per parengiamąsias derybas, įvykusias Vienoje spalio 30 dieną, JAV, Rusija, Iranas ir dar keliolika kitų šalių susitarė iš naujo imtis taikos pastangų, įtraukiant Sirijos vyriausybę ir opozicijos grupes. Tačiau dalyviai labai stengėsi išvengti klausimo, kada B.al Assadas galėtų pasitraukti iš valdžios, nors šis klausimas yra viena iš priežasčių, nulėmusių konfliktą, kuris pareikalavo jau per 250 tūkst. žmonių gyvybių ir pasiuntė į kaimynines šalis bei Europą daugiau negu 4 mln. pabėgėlių.

Rusija, kuri yra artimiausia Sirijos sąjungininkė, pastaraisiais mėnesiais suintensyvino diplomatines pastangas šioje šalyje, rengdama susitikimus su kai kuriomis opozicijos grupėmis. Maskva rugsėjo 30 dieną pradėjo bombardavimo kampaniją, tvirtindama, kad atakuoja Sirijoje veikiančius teroristus. Tačiau Jungtinės Valstijos sako, kad 85–90 proc. tų smūgių buvo nutaikyti prieš nuosaikiosios Sirijos opozicijos pajėgas ir nusinešė nemažai civilių gyvybių.

Rusijos parengtame dokumente „Požiūris į Sirijos krizės sprendimą“ dėmesys sutelkiamas į opoziciją ir „teroristų grupuotes“ bei būtinybę atskirai traktuoti šias grupes.

Taikos turi siekti pati Sirija

Maskva ragina Saugumo Tarybą įtraukti džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS arba ISIL) į „teroristinių organizacijų“ sąrašą, taip pat pritarti papildomam teroristinių grupuočių sąrašui.

„Svarstant paliaubų Sirijoje klausimą, turėtų būti daroma išimtis operacijoms prieš ISIL ir kitas teroristines grupuotes“, – sakoma dokumente.


Rašyti komentarą...
k
kazys
2015-11-11 10:26:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik tokie atitruke nuo realybes politikai kaip merkel, sarkozi, tiki, tariasi ir glebesciuojasi su putinu.
Atsakyti
-1

J
Jonas
2015-11-11 17:30:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
JAV apgailestauja, nes sukiso kelis milijardus, o rusai pasiims visa derliu. Kodel JAV ir Europa perka nafta is teroristu?
Atsakyti
0

k
kaubojus
2015-11-11 13:13:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vargšai ruskeliai, klimpsta į Sirijos liūną ir nežino ką daryti. Juk ir ežiui yra aišku- bombardavimai nieko neduos- teks klimpti dar giliau, jei norėsi kažką laimėti... Nesišviečia rusams nieko gero. Siūlo kažkokią konstituciją, kai Asadas nevaldo ir dvidešimt procentų teritorijos...Dalinasi nenušauto briedžio mėsą....
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų