Sirija, Rusijai parodžius iniciatyvą, žada prisijungti prie cheminį ginklą draudžiančios konvencijos, nustoti juos gaminti ir tarptautiniams stebėtojams suteikti visą informaciją apie turimus išteklius.
Penkios nuolatinės saugumo tarybos narės – Jungtinės Valstijos, Didžioji Britanija, Prancūzija, Kinija ir Rusija žada suvienyti pajėgas ir spausti Basharą al Assadą įgyvendinti pažadą.
Tačiau skeptikai primena Irako situaciją – esą buvęs šios šalies diktatorius Saddamas Husseinas metų metus už nosies vedžiojo ginklų ieškančius ekspertus. Be to, Sirija draskoma pilietinio karo: kaip tokiomis sąlygomis chemikalus saugiai sunaikinti ar išgabenti?
Tačiau B. Obama tikina, kad jei diplomatinis kelias nuves į aklavietę, po ranka visą laiką parengta amerikiečių kariuomenė. Ji esą smogti gali ir rytoj, ir po mėnesio.
Ketvirtadienį apžvalgininkai laukia Jungtinių Valstijų valstybės sekretoriaus Johno Kerry ir Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo susitikimo Ženevoje, kuormet Sirijos likimas gali tapti aiškesnis.