„Niekada neatsisakysime teisės paleisti taikų palydovą, tai pagrįsta suverenios valstybės teisė ir svarbus žingsnis ekonomikos vystymuisi“, – Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministerijos atstovas sakė valstybinei KCNA naujienų agentūrai.
Atstovas atsakė į sekmadienį ir pirmadienį per vizitą Pietų Korėjoje B. Obamos išsakytus komentarus.
JAV lyderis sakė, kad jo šalis nėra priešiška Šiaurės Korėjos žmonėms, bet smerkia balandžio 12-16 dienomis planuojamą raketos paleidimą. JAV ir kitos šalys teigia, kad tai iš tikrųjų būtų ilgo nuotolio raketos bandymas, kuriuos draudžia Jungtinių Tautų (JT) rezoliucijos.
„JAV valstybės vadovas sakė, kad prieš mus neturi jokių priešiškų intencijų, – sakė atstovas. – Bet, jei šis pasisakymas nuoširdus, jis turėtų atsisakyti konfrontacinio požiūrio, kuriuo bando mus sustabdyti ir turėtų išdrįsti pripažinti, kad mes turime tokią pačią teisę paleisti savo palydovą, kaip bet kuri kita šalis“.
Šiaurės Korėja teigia, kad spręs, ar B. Obamos pastabos buvo nuoširdžios, „ar tik dar viena veidmainystė“, priklausomai nuo to, ar JAV taikys dvigubus standartus palydovo paleidimui.
Šiaurės Korėja taip pat pranešė, kad paprašė JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso agentūros (NASA) į raketos paleidimo vietą atsiųsti savo ekspertus.
B. Obama sakė, kad raketos paleidimas statys į pavojų vos praeitą mėnesį pasiektą susitarimą, pagal kurį Šiaurės Korėja sutiko iš dalies sustabdyti branduolinę programą ir pradėti raketų bandymų moratoriumą mainais už paramą maistu iš JAV.
Šiaurės Korėja tvirtina, kad palydovo paleidimas nėra raketos bandymas.