REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visoje JAV nepagydomi pacientai – tiek sergantys COVID-19, tiek kitomis ligomis – nusprendžia mirti namuose, o ne vykti į ligonines ir galimai atsisveikinti su artimaisiais už stiklo ar telefonu.

Visoje JAV nepagydomi pacientai – tiek sergantys COVID-19, tiek kitomis ligomis – nusprendžia mirti namuose, o ne vykti į ligonines ir galimai atsisveikinti su artimaisiais už stiklo ar telefonu.

REKLAMA

Nacionalinės ligoninių organizacijos praneša, kad įstaigose pastebimas namuose prižiūrimų pacientų skaičiaus padidėjimas dviženkliu procentu, atsižvelgiant į visoje šalyje taikomus apribojimus šeimos apsilankymams pandemijos metu.

„Pastebime, kad pacientai, kenčiantys nuo koronaviruso, tikrai nori likti namuose, – sakė Judi Lund Person, Nacionalinės ligoninių ir paliatyviosios pagalbos organizacijos viceprezidentė, atsakinga už norminių aktų laikymąsi. – Jie nenori važiuoti į ligoninę. Jie nenori važiuoti į slaugos namus“.

Be vizitų apribojimų, J. Lund Person teigė, kad kita tendenciją skatinanti jėga yra ta, kad pacientai, nesergantys COVID-19, bijo, kad gali užsikrėsti mirtinu virusu, atvykę į ligoninę ar slaugos namus.

REKLAMA
REKLAMA

Misūrio lavoninės savininkas Brianas Simmonsas sakė, kad nuo praėjusių metų kovo mėnesį prasidėjusios pandemijos, jis vyko žymiai daugiau kartų į žmonių namus pasiimti kūnų, juos kremuoti arba balzamuoti.

REKLAMA

Jis pasakojo, kad jo dviejų asmenų komanda reguliariai atvyksta į namus Springfildo rajone ir pasiima žmonių, nusprendusių mirti namuose, kūnus.

B. Simmonsas labai gerai supranta, kodėl žmonės renkasi mirti namuose. Jo paties 49 metų dukra prieš pat Kalėdas pasidavė koronavirusui Springfildo ligoninėje, o šeima gavo tik pranešimus telefonu, pablogėjus jos būklei.

„Išsiskyrimo dalis yra tikrai sunki, –  sakė B. Simmonsas. – Mano dukra buvo paguldyta į ligoninę, mes kartą matėme ją per stiklą, kai jai padėjo kvėpuoti su dirbtine plaučių ventiliacija, ir iki jos mirties daugiau nei karto jos nebepamatėme“.

REKLAMA
REKLAMA

Panašiai kaip Misūryje, šis reiškinys pastebėtas ir „Carroll Hospice“ slaugos namuose Vestminsterio mieste, Merilende. Slaugytojų, atvykstančių į namus, paklausa išaugo nuo 30 iki 40 procentų, sakė generalinė direktorė Regina Bodnar.

R. Bodnar teigė, kad slaugos namų vengimas ir baimė dėl koronaviruso yra „didžiausias paklausos padidėjimo veiksnys“.

Lisa Kossoudji, slaugytojų vadovė Ohajo ligoninėje, Deitono valstijoje, pasiėmė savo motiną (95 m.) iš senelių namų ir nuo pandemijos pradžios gyvena kartu. L. Kossoudji jaudinosi dėl mamos sveikatos, kurios nematė keletą savaičių, nes laikėsi saugumo rekomendacijų ir neišėjo iš savo kambario.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jos motina, kurios būklė sukelia smegenų arterijų sienelių sustorėjimą ir sukietėjimą, dabar yra slaugoma. L. Kossoudji mato, kad šeimos, su kuriomis ji dirba, priima tą patį sprendimą.

„Daugybė žmonių parsiveža namo savo senolius, kurie fiziškai turi daug problemų, nesvarbu, ar jie turi maitinimo vamzdelį, ar trachėją – dalykus, į kuriuos kasdienis neprofesionalas žiūrėtų ir sakytų: „O, Dieve, aš negaliu to padaryti“, – sakė ji. – Nepaisant to, jie nori juos parsivežti namo, nes mes norime būti su jais ir matyti juos“.

Prieš pandemiją slaugos namų darbuotojai prižiūrėjo pacientus, mirštančius nuo širdies ligų, vėžio, demencijos ir kitų nepagydomų ligų ilgalaikės priežiūros įstaigose ir, kiek mažiau, namuose. Daugelis šeimų dvejojo dėl artimojo mirties namuose, nes taip susiduriama su daugybe logistikos problemų, įskaitant darbo grafikus ir sudėtingus medicininius poreikius.

REKLAMA

Tačiau pandemija viską pakeitė. Žmonės staiga pradėjo dirbti iš namų ir turėti daugiau laiko, be to, jiems pasidarė patogiau slaugyti šeimos narius namuose, nes tokiu atveju nereikia lankytis slaugos įstaigose.

„Kai pradėjo plisti koronavirusas, viskas įvyko taip greitai, ir staiga visi šeimos nariai buvo pasirengę rūpintis savo artimaisiais namuose“, – sakė Carole Fisher, Nacionalinės sveikatos priežiūros ir hospiso inovacijų partnerystės prezidentė. – Viskas paspartėjo."

„Girdėjau šeimos narius sakant: „Dabar galiu rūpintis savo senyva motina visai kitaip, nei galėjau anksčiau, nes dirbu namuose“, – pridūrė ji. – Taigi, dėl koronaviruso šeima tapo glaudesnė“.

REKLAMA

Tačiau mirštančiu šeimos nariu pasirūpinti gali ne visi. Rūpinimasis kritiškai sergančio artimo poreikiais gali reikšti bemieges naktis ir įtampą.

Karen Rubel prisiminė, kaip ji nenorėjo išvežti į ligoninę savo 81 metų motinos, kai rugsėjį ją ištiko insultas, o paskui labai stengėsi kuo greičiau parvežti ją namo.

Ji yra Las Vegaso „Nathan Adelson“ slaugos namų, kurie paskyrė vieną iš savo patalpų COVID-19 pacientams, prezidentė ir generalinė direktorė.

„Aš suprantu, kodėl žmonės taip daro“, – sakė ji. „Jie bijo.“

Nuo pandemijos pradžios 2020-ųjų kovo mėnesį, 26,9 milijonai amerikiečių užsikrėtė koronavirusu ir daugiau nei 462 tūkst. nuo jo mirė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų