Britai žada „tablečių vakcinas“: nebereiks nei medikų, o atvežti galės kurjeriai

Didžiosios Britanijos imunizacijos reikalų ministras Nadimas Zahawi pareiškė, kad ateityje vakcina gali būti tiekiama tablečių pavidalu. Jo teigimu, tokios technologijos jau kuriamos, o Didžioji Britanija turi galimybes gaminti platų vakcinų spektrą, gebantį kovoti su bet kokiomis koronaviruso atmainomis.

Jis taip pat patvirtino, kad šiuo metu Didžioji Britanija susidūrė su „AstraZeneca“ vakcinos tiekimo trikdžiais, kurie kelia problemų vakcinacijos kampanijos eigai.

Su ta pačia problema susidūrė ir dalis kitų Europos valstybių, todėl, ekspertų teigimu, vakcina tablečių pavidalu padėtų ją išspręsti – tabletes yra paprasčiau transportuoti ir sandėliuoti.

Didžiosios Britanijos biotechnologijų gigantė „IoBio“ paskelbė, kad prasidėję pirmieji bandymas su gyvūnais „tablečių vakcinos“ jau parodė teigiamus rezultatus. Šiuo metu „IoBio“, kartu su amerikiečių „ImmunityBio“ rengiasi klinikiniams bandymams Didžiojoje Britanijoje, kai tik britų vaistų reguliavimo tarnyba „įjungs žalią šviesą“. JAV klinikiniai vakcinų tablečių pavidalu bandymai prasidėjo dar 2021-ųjų sausį, rašoma BBC.

REKLAMA

„Turint kapsules daugiau nebereikės, kad vakcinacijos procese dalyvautų medikai, jas galima būtų siųsti „Amazon Prime“ ir iki šeštadienio vakcinuoti visus gyventojus“, – revoliucinį planą siūlė „IoBio“ generalinis direktorius Wayne’as Channonas.

Daugelis ekspertų sutinka, kad du skiepai dviejų savaičių intervale, kuriuos suleisti gali tik medikai, – pats ilgiausias ir sudėtingiausias vakcinacijos būdas iš visų įmanomų. Be tablečių, tokie preparatai galėtų būti gaminami ir lašelių į nosį ar pleistrų pavidalu, ir visas šias galimybes yra būtina svarstyti.

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.


Rašyti komentarą...
n
nenaujiena
2021-02-10 19:04:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
vo vo, jau ko tik dabar negali pasiulyti, nuo vakcinu iki tableciu, visko sukurs, ko tik norit, bet vaistu, tai NEKURS, NES NEAPSIMOKA, JUK GREIT PASVEIKTUME.
Atsakyti
-1

T
Tyra
2021-02-10 16:46:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Maxsima pirmame aukšte dirba virusas garuoja y viršų todėl viršuje parduotuvės nedirbs
Atsakyti
-2

E
Estas
2021-02-10 16:45:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ate kepenims nuo tablečių
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų