naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija nenori ir neturi jėgų įsitraukti į tiesioginį karą su NATO, pareiškė Aljanso vadovo pavaduotojas Mircea Geoană.

Rusija nenori ir neturi jėgų įsitraukti į tiesioginį karą su NATO, pareiškė Aljanso vadovo pavaduotojas Mircea Geoană.

REKLAMA

Apie tai jis kalbėjo pirmadienį Berlyne vykusioje Miuncheno saugumo konferencijoje, rašo „Ukrinform“.

„Jie turi pakankamai problemų Ukrainoje. Ir mes turime padėti Ukrainai, kad jie turėtų dar daugiau problemų“, – kalbėjo jis.

Anot pareigūno, NATO yra kur kas stipresnė už Rusiją ir daro viską, kad būtų užkirstas kelias eskalacijos ir tiesioginės konfrontacijos rizikai. M. Geoană įsitikinimu, Aljansas turi užkirsti kelią įsitraukimui į karą su Rusija, tačiau privalo užtikrinti, kad Rusijos kariuomenė Ukrainoje būtų nugalėta.

„Kuo daugiau padėsime dabar, tuo greičiau baigsis karas, tuo greičiau baigsis nusikaltimai ir kančios“, – pabrėžė jis.

REKLAMA

NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas taip pat pažymėjo, kad ateitis priklausys nuo pagalbos Ukrainai.

„Ukrainos kova – tai ir mūsų kova, nes ant kortos pastatytas klausimas, kaip toliau gyvens pasaulio šalys, ar jos galės pačios pasirinkti savo ateitį“, – tikino jis.

REKLAMA

NATO vadovas: jau matome Rusijos puolimo pradžią

Primename, kad NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pirmadienį pareiškė, jog „realybė yra tokia, kad mes jau matome naujos Rusijos puolimo Ukrainoje pradžią“.

Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas siunčia „tūkstančiais daugiau karių“, priima „labai didelį aukų skaičių“ ir patiria „didelių nuostolių“, tačiau daro spaudimą ukrainiečiams, sako jis.

„Tai, ko Rusijai trūksta kokybėje, jie bando kompensuoti kiekybe“, – sako J. Stoltenbergas, o tai pabrėžia, kaip skubiai Vakarams reikia tiekti Ukrainai daugiau ginklų.

Pasak jo, kuo greičiau Kyjivas bus aprūpintas ginklais, amunicija ir atsarginėmis dalimis, kuru, tuo daugiau gyvybių galima išgelbėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų