Moteris galvojo, kad serga tuberkuliozė – plaučiuose buvo prezervatyvas

Tuberkuliozė (TB) yra skausminga plaučių liga, nuo kurios šiais laikais kasmet miršta daugiau nei milijonas žmonių. Skaičiuojama, kad maždaug ketvirtadalis žmonijos populiacijos yra užsikrėtę TB bakterija, bet nebūtinai suserga šia liga. Tačiau, kaip teigia Pasaulio sveikatos organizacija, iš jų, apie 5–10 proc. gali susirgti TB, ypač jeigu susilpnėja jų imunitetas.

Kai liga yra negydoma, 45 proc. ja sergančių pacientų miršta. Beveik visi šie pacientai būna užsikrėtę ŽIV. Ir nors gali atrodyti, kad TB yra praeities liga, ji vis dar gyvuoja ir šiandien, o norint ją išgydyti, reikia ilgai vartoti antibiotikus.

Bet kartais, tai būna tiesiog prezervatyvas.

Į ligoninę 27-erių metų moteris atvyko dėl kosulio, karščiavimo ir tirštų gleivių, kurios moterį kamavo jau šešis mėnesius. Keturi mėnesiai prieš jai atvykstant į ligoninę, jai buvo išrašyti antibiotikai ir prieštuberkuliozinis gydymas, kuris neturėjo jokio poveikio moters simptomams, atvejo aprašyme, publikuotame „National Library of Medicine“, teigia gydytojai.

Mokytoja dirbančios moters seilės buvo ištirtos dėl TB. Tyrimo atsakymas buvo neigiamas. Tačiau atlikę krūtinės rentgeno tyrimą, medikai pastebėjo keistą pažeidimą dešiniojo plaučio viršuje. Atlikus išsamesnę apžiūrą, atrodė, kad: „Jos plautyje buvo aptikta apversta, maišą primenanti struktūra.“

Komanda pašalino paslaptingąjį „maišelį“. Nors didžioji jo dalis operacijos metu buvo sunaikinta, buvo įmanoma atpažinti, jog tai – prezervatyvas.

Jeigu vis dar neaišku, plaučiai tikrai nėra viena iš tų vietų, kuriuose būtų galima tikėtis rasti prezervatyvą. Gydytojai, suprantama, nusprendė neklausinėti moters papildomų klausimų, siekdami suprasti, kas tiksliai nutiko, o iš karto jį pašalino.

Aprašyme medikai teigė: „Retrospektyviai, tiek vyras, tiek žmona pripažino, kad mylėjosi oraliniu būdu. Jie prisiminė, kad akto metu prezervatyvas atsilaisvino ir maždaug tuo metu moteris staiga pradėjo čiaudėti ir kosėti.“

Komanda pažymi, kad ši problema nebuvo diagnozuota iš karto dėl kelių priežasčių:

1. Medikai mano, kad tikimybė, jog prezervatyvas būtų padaręs rimtos žalos plaučiams, yra nedidelė, nes jis yra minkštas, elastingas ir tamprus. Tiesa, dėl to plaučiuose galėjo pradėti kauptis išskyros, kilti infekcija. Tačiau, atsižvelgiant į prezervatyvo padėtį moters plautyje, jai kvėpuojant jis plazdeno, o kosėjimas padėjo pašalinti dalį susikaupusių išskyrų. Taip buvo pavėlinti simptomai, kurie būtų sukėlę nerimo medicinos specialistams.

REKLAMA

2. Drovėjimasis. Komanda rašo, kad galbūt pora nenorėjo prisipažinti, kas nutiko, arba nuoširdžiai nesuprato, kad atsiradęs kosulys yra susijęs su įkvėptu prezervatyvu.

3. Atsižvelgus į pacientės amžių, medikai iš pradžių nesvarstė tikimybės, kad moteris galėjo įkvėpti svetimkūnį.

Manoma, kad moteris greitai pasveiks. Tiesa, kadangi prezervatyvas operacijos metu suplyšo, jos plautyje liko mažų jo gabalėlių, taigi tikėtina, kad pacientei prireiks papildomos bronchoskopijos. Gydytojai tiki, kad medicininėje literatūroje šis atvejis gali būti išskirtinis.


Rašyti komentarą...
L
Liepa
2021-04-08 18:53:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekuo sau kuo tik nesugalvoja dulkintis per užpakalį Paskui problemos Šlykštu
Atsakyti
-3

D
Drk
2021-04-10 16:52:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš kur tokias nesąmones traukiat? A su proteliu viskas gerai,niekaip neitrauksi to preziko. Trupinį įtrauki,jau springsti,o čia visas prezikas :DDDDD Nebejuokinkit žmonių,jau su koronkę prijuokinot užtektinai.DDDDD
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų