REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mikronezijos prezidentas šio regiono įstatymų leidžiamajam organui skirtame laiške, su kuriuo penktadienį susipažino naujienų agentūra AFP, apkaltino Kiniją kyšininkavimu, priekabiavimu ir tuo, ką pavadino „politiniu karu“.

Mikronezijos prezidentas šio regiono įstatymų leidžiamajam organui skirtame laiške, su kuriuo penktadienį susipažino naujienų agentūra AFP, apkaltino Kiniją kyšininkavimu, priekabiavimu ir tuo, ką pavadino „politiniu karu“.

REKLAMA

„Paprastai kalbant, mūsų šalyje vyksta politinis karas“, – įstatymų leidėjus įspėjo kadenciją baigiantis lyderis Davidas Panuelo, išsamiai apibūdindamas įtarimus dėl Kinijos šnipinėjimo, jos pareigūnų prievartos ir tiesioginių grasinimų jo asmeniniam saugumui.

Anksčiau jis reiškė susirūpinimą dėl didėjančios Pekino galios pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje, ypač prieštaraudamas saugumo susitarimui, pagal kurį šiame regione galėtų būti dislokuoti Kinijos kariai.

D. Panuelo laiškas įtraukė itin plačias problemiškų Mikronezijos santykių su Pekinu aplinkybes – jis perspėjo būsimąją vyriausybę dėl virtinės grėsmių, kurios, jo nuomone, kelia pavojų, jog ši negausiai apgyvendinta salų federacija taps vasaline valstybe.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, Kinija „įrodė, jog yra labai pajėgi pakenkti mūsų suverenitetui, atmeta mūsų vertybes ir naudojasi mūsų išrinktais ir aukšto rango pareigūnais savo tikslams“.

REKLAMA

D. Panuelo teigė, kad jo vyriausybės kolegos dvišalių susitikimų įrašus tiesiogiai perdavė Kinijai.

„Esame papirkinėjami, kad prisidėtume, ir papirkinėjami, kad tylėtume. Tai stiprus žodis, bet, kad ir kaip bebūtų, jis yra tikslus apibūdinimas“, – sakė jis.

„Kaip kitaip pavadinti situaciją, kai išrinktam pareigūnui po pietų KLR ambasadoje arba po inauguracijos įteikiamas vokas su pinigais?“ – pridūrė jis, vartodamas oficialaus Kinijos pavadinimo – Kinijos Liaudies Respublikos – santrumpą.

Pasak D. Panuelo, praėjusių metų liepą Fidžyje vykusiame susitikime jį asmeniškai sekė du kinai.

REKLAMA
REKLAMA

Jis teigė, kad abu jie buvo ambasados pareigūnai, o vienas iš jų vėliau buvo įvardytas kaip Kinijos kariuomenės žvalgybos pareigūnas.

„Kad būtų aišku: KLR pareigūnai, veikdami einant savo tarnybines pareigas, tiesiogiai grasino mano asmeniniam saugumui“, – pasakojo jis, paminėdamas, kad turėjo pasikeisti telefono numerį, nes jam nepaliaujamai skambindavo Kinijos ambasadorius, bandydamas įtikinti jį priimti kinų gamybos COVID-19 vakcinas.

D. Panuelo taip pat atskleidė kalbėjęsis su Taivano užsienio reikalų ministru dėl susitarimo, kuris leistų jo šaliai atsiriboti nuo Kinijos finansavimo ir paramos. Taibėjus pasisiūlė padengti didelių projektų, kuriuos šiuo metu finansuoja Kinija, išlaidas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pekinas greitai pasmerkė šiuos teiginius ir apkaltino D. Panuelo šmeižtu bei pažėrus kaltinimų, kurie, anot Kinijos, neatitinka faktų.

„Kinija visada laikė visas šalis, dideles ar mažas, lygiavertėmis“, – sakė Rytų Azijos milžinės užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Mao Ning.

„Kinija, remdamasi „vienos Kinijos“ principu, visada nori laikytis abipusės pagarbos, lygybės ir abipusės naudos principų, skatinti draugišką bendradarbiavimą su Mikronezija“, – pridūrė ji, turėdama omenyje principą, pagal kurį Pekiną pripažįstančios šalys nepalaiko oficialių ryšių su Taivanu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų