• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį galinga audra nuo Europos pasiekė ir Rusiją. Liudininkai užfiksavo Maskvos srityje susiformavusį viesulą, praneša rusų „Telegram“ kanalai „Topor“ ir „Baza“.

Ketvirtadienį galinga audra nuo Europos pasiekė ir Rusiją. Liudininkai užfiksavo Maskvos srityje susiformavusį viesulą, praneša rusų „Telegram“ kanalai „Topor“ ir „Baza“.

REKLAMA

Viename iš vaizdo įrašų matyti, kaip viesulas dar tik formuojasi. O kitame kanale paviešintoje nuotraukoje matyti jau siaučianti stichija.

Maskvą nusiaubė stipri audra

Visoje Europoje siautėjusi audra pasiekė ir Maskvą. Vaizdo įrašais, kuriais dalinasi „Telegram“ vartotojai rodo, kad Rusijoje perkūnija gerokai įsismarkavusi – skęsta gatvės.

Pasak sinoptikų, šiandien sostinę pasieks rekordinės liūtys, kruša ir audra. Numatomas gūsingas vėjas, kurio gūsiai sieks 18–23 metrus per sekundę.

Festivalių teritorijos uždarytos, o restoranų ir kavinių savininkų paprašyta neatidaryti vasaros verandų ir sutvirtinti savo statinius.

REKLAMA
REKLAMA

Audra siautėjo ir Latvijoje

Latvijos naujienų agentūros LETA darytose nuotraukose matyti, kad stiprus vėjas ir lietus Daugpilio gyventojams pridarė nemažai žalos. Daugiabučių namų langai išdaužyti, kelio ženklai nurauti, medžiai išversti su šaknimis, kai kurie automobiliai gerokai apgadinti, skelbia tv3.lv.

REKLAMA

Latvijos Valstybinė priešgaisrinė ir gelbėjimo tarnyba Daugpilyje gavo 19 iškvietimų dėl stipraus vėjo padarytos žalos likvidavimo darbų. Daugiausia medžių nuvirto ant kelio važiuojamosios dalies.

Raipolės ir Lyksno gatvėse medžiai virto ant automobilių.

Panaši audra Lenkijoje

Lūžę medžiai, apgadintos geležinkelio linijos, užtvindyti keliai ir aikštės, net nuplėštas prekybos centro stogas – tai antradienį vakare ir trečiadienį naktį per Lenkiją praūžusios audros padariniai. Blogiausia padėtis buvo Silezijoje. Dviejose apskrityse – Rybniko ir Raciboržo – ugniagesiai gelbėtojai sulaukė kelių šimtų iškvietimų.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienio vakare ir naktį per pietų ir rytų Lenkiją perėjo audros frontas. Lietų ir gūsingą vėją šen bei ten lydėjo ir kruša. Ypač pavojinga buvo Rybniko, Raciboržo ir Žorų apylinkėse, skelbia Lenkijos portalas onet.pl.

Prireikė šimtų savanorių

Silezijos ugniagesiai gelbėtojai užregistravo daugiau kaip 1 100 įvykių po regioną užklupusių audrų. Smarkūs vėjai nuplėšė 15 pastatų stogų ir apgadino beveik 150 pastatų. Informacijos apie sužeistus žmones nėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugelyje regiono vietų nuvirtę medžiai užtvėrė kelius, ugniagesiai dirbo juos šalindami. Raciboržo rajone audros padariniams šalinti buvo pasitelkti beveik 39 savanorių ugniagesių ir valstybinės priešgaisrinės tarnybos padaliniai – iš viso per 200 žmonių. Raciboržo seniūnas Grzegorzas Swoboda prieš vidurnaktį įvertino, kad situacija kontroliuojama.

20–21 val. vėjo greitis siekė 101 km per valandą.

Rybniko apskrityje vietomis neliko elektros, vandens, nuplėšti namų stogai.

„Atrodo kaip uraganas arba viesulas“, – socialiniuose tinkluose rašė vienas liudininkas.

Driskiams reikia žemės drebejimo
nupustu visus maskplius nx
Ukrainos biolaboratorijos kuria gamtos stichijų ginkla
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų