Maskva aktyvavo naują ilgojo nuotolio raketų įspėjimo radarą

Rusija trečiadienį Irkutsko srityje aktyvavo naują „Voronež-M“ ilgojo nuotolio raketų įspėjimo radarą. Maskva dar labiau sustiprino išankstinio įspėjimo apie pavojų sistemų galingumą, praneša „RIA Novosti“.

„Gegužės 23 dieną 5.15 val. Maskvos laiku radaras buvo aktyvuotas, – per „Voronež-M“ stoties atidarymo ceremoniją teigė Rusijos oro ir kosmoso kariuomenės vadas generolas leitenantas Olegas Ostapenka. – Ši unikali stotis turi didžiulį galingumą ir yra pagrindinė priemonė vykdant mums duotas strategines užduotis. Radaras turi svarbiausią vaidmenį išankstinio įspėjimo radarų grandinėje. Kai bus pastatytas antras „Voronež-M“ radaras, tada mes nebeturėsime naudotis „Dnepr“ išankstinio įspėjimo sistemomis“.

„Dnepr“ yra Sovietų Sąjungos pirmos kartos priešraketinė radarų sistema. Radarai buvo dislokuoti tada Sovietų Sąjungai priklausančiose teritorijose, įskaitant Latviją, Kazachstaną ir Azerbaidžaną. Žlugus Sovietų Sąjungai šie radarai buvo nebenaudojami. Dėl to nukentėjo Rusijos žvalgybos pajėgumas.

„Voronež“ klasės radarai yra gerokai patobulinti, palyginti su „Dnepr“ ir „Daryal“ klasės radarais. Radaras fiksuoja pavojaus ženklus 6 tūkst. kilometrų teritorijoje, kai tuo tarpu „Dnepr“ – tik 2 tūkst. 500 kilometrų. Be to, „Voronež-M“ gali vienu metu aptikti apie 500 objektų.


Rašyti komentarą...
D
Darius
2012-05-23 14:28:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uraaaaaaaaaaaaaa Uraaaaaaaaaa Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Atsakyti
0

P
Peckel
2012-05-23 18:07:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagaliu rusija susigriebe dar raketas reiktu arciau patraukti ir viskas bus norma.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų