Magmos baseinų paslaptis: mokslininkai tikina, kad žmogus jame ištirpsta per parą

Po JAV esančiu Jeloustouno nacionaliniu parku slypi vienas didžiausių magmos baseinų pasaulyje. Dėl šio neišmatuojamai karšto kuro šaltinio, vandens sistemos aplink parką dažnai gali būti nepaprastai karštos ir stulbinančiai rūgščios.

Dar birželio mėnesį į vieną įkrito 23 metų vyras, kuris mirė gana greitai. Dėl to, kad vietinis televizijos tinklas paprašė paviešinti daugiau įvykio aplinkybių, atskleistos šiurpesnės detalės apie priežastis ir pasekmes.

Pasirodo, vaikinas, lankydamasis parke, ieškojo vietos, kur galėtų išsivirti troškinio, kas paaiškina nusvilimo natūraliuose karštuose šaltiniuose galimybę. Jis pasilenkė, kad panardintų smilių, norėdamas patikrinti vandens temperatūrą, tačiau nuslydo.

Vėliau tą pačią dieną žmogus buvo rastas negyvas ir dreifuojantis po baseiną, tačiau pareigūnai negalėjo jo pasiekti ir ištraukti. Greitai prasidėjo perkūnija, kas privertė gelbėtojus nakčiai pasitraukti iš įvykio vietos. Grįžę kitą dieną jie pamatė, kad iš aukos nieko neliko – išskyrus jo piniginę ir šlepetes.

„Time“ portalas rašė, kad incidento tyrimo akte parko vyriausiojo reindžerio pavaduotojas Lorantas Veressas pabrėžė, jog tą dieną vandenys buvo ypač karšti ir rūgštūs. „Per labai trumpą laiką nemažai aukos ištirpo“, – pažymėjo jis.

Nors tokie įvykiai, be abejo, yra gana tragiški, jie taip pat liudija apie žmonių kvailumą ir kiek daug jie ryžtasi padaryti, norėdami prieš ką nors pasirodyti, būti „drąsūs“ ar, šiuo atveju, labai unikaliai išsimaudyti.

Jeloustouno geoterminių tvenkinių, baseinų ir geizerių paviršiaus temperatūra vidutiniškai siekia apie 93 laipsnius Celsijaus ir jie yra kur kas karštesni vos keliais metrais giliau. Dėl to šie gamtos sukurti baseinai yra aptverti ir pažymėti gana ryškiais įspėjamaisiais ženklais.

Šiuose vandeninguose pražūties baseinuose iš tikrųjų gyvena tik specializuota organizmų grupė, vadinama archajomis. Ar esate mikroskopinė, ekstremofilinė būtybė? Tikriausiai, ne. Taigi, nesiartinkite prie šių versmių ir nebandykite ant jų išsivirti troškinio, nebent norite ištirpti kaip cukraus kubelis kavoje.


Rašyti komentarą...
d
dhhd
2021-02-17 08:57:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai puse paros galima pabraidyt ir pagulet tame magmos baseine ? jei istirpstama per para?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų