Kalbėdamas antradienį vykusiame renginyje jis pažymėjo, kad Baltarusija yra atsidūrusi sudėtingoje padėtyje.
Jis pareiškė, kad svarbiausias Baltarusijos tikslas yra išsaugoti „suverenitetą ir nepriklausomybę“ ir pridūrė, kad sulaukia nemažai Vakarų lyderių pasiūlymų stoti į Ukrainos pusę bei pasmerkti Rusijos agresiją Ukrainoje.
„Šiandien iš visų pusių sulaukiu pasiūlymų, kurių 99 proc. atvejų negalime priimti. Todėl noriu, kad suprastumėte, kokioje situacijoje gyvename“, – skundėsi A. Lukašenka.
Lukašenka – ištikimas Putino pakalikas
A. Lukašenka yra ištikimas Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino bendražygis, o Baltarusijos teritorija buvo ne kartą naudota Ukrainai atakuoti. Baltarusija iš esmės nėra laikoma „suverenia ir nepriklausoma“ valstybe, jos ryšiai su Rusijos režimu yra akivaizdūs.
Plataus masto karas Ukrainoje prasidėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) 2023 m. kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!