Lenkijos URM: JT vadovu apsimetusio pokštininko surengta apgavystė – dezinformacijos aktas

Lenkijos užsienio reikalų ministerija dezinformacijos aktu pavadino Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos apgavystę, kai vienas Jungtinių Tautų generaliniu sekretoriumi apsimetęs rusų pokštininkas telefonu pasveikino šalies vadovą su pergale rinkimuose.

„Mes tai vertiname kaip dezinformacijos aktą iš Rusijos pusės, kurio galimas tikslas – pasėti nesantaiką tarp Lenkijos ir Ukrainos. Tai rodo užduoti klausimai“, – ketvirtadienį interviu Lenkijos radijui pareiškė Lenkijos URM vadovas Jacekas Czaputowiczius.

Sekmadienį vakare po rinkimų JT generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu apsimetęs Vladimiras Kuznecovas, žinomas pseudonimu Vovanas, kalbėjosi su A. Duda telefonu.

Šio 11 minučių trukusio pokalbio įrašas antradienį buvo paskelbtas platformoje „YouTube“. Jame A. Duda su S. Kuznecovu kalbėjo apie paminklo Raudonosios armijos kariams Lenkijoje likimą, skirtingus Lenkijos ir Rusijos požiūrius į istoriją ir santykius su Ukraina.

Kaip rašoma Lenkijos radijo interneto svetainėje, S. Kuznecovas taip pat uždavė prezidentui klausimą, iš kur, jo nuomone, į Lenkiją pateko koronaviruso infekcija COVID-19.

„Tai galėtų būti Ukraina, nes mūsų šalyje yra daug žmonių iš Ukrainos“, – atsakė A. Duda.

Per sekmadienį vykusį Lenkijos prezidento rinkimų antrąjį ratą A. Duda laimėjo surinkęs 51,21 proc. balsų, o jo varžovas liberalių pažiūrų Varšuvos meras Rafalas Trzaskowskis gavo 48,79 proc. balsų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų