„Nesu įsitikinęs, kad ginkluota ataka sustabdys nusikaltimus“, – sakė ministras pirmininkas Donaldas Tuskas žurnalistams.
„Suprantu jos pagrindimą, bet nepritariu tokiam įsitikinimui ir entuziazmui manančiųjų, kad tokia operacija gali atnešti teigiamų padarinių“, – sakė jis.
Kad Lenkija neketina dalyvauti karinėje intervencijoje D.Tuskas pranešė tokiu metu, kai Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės ruošiasi imtis tokių veiksmų prieš Sirijos prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) režimą, nepaisydamos Sirijos sąjungininkų Rusijos ir Irano perspėjimų.
Tuo tarpu Jungtinių Tautų (JT) ir Arabų Lygos specialusis pasiuntinys Sirijoje Lakhdaras Brahimi (Lachdaras Brahimis) patvirtino, kad rugpjūčio 21 dieną karo draskomoje šalyje buvo panaudota „kažkokia medžiaga“, nuo kurios žuvo šimtai žmonių.
Lenkija yra viena pagrindinių šalių, kurių kariai dalyvavo JAV vadovaujamuose kariniuose veiksmuose Irake ir vėliau Afganistane, kur iki šiol yra dislokuota 1 tūkst. 600 lenkų karių.
Tačiau šalies prezidentas anksčiau šį mėnesį sakė, kad Lenkija ribos savo dalyvavimą užsienio karinėse misijose ir pagrindinį dėmesį skirs pajėgų namuose modernizavimui.
„Lenkijos karių siuntimo į kitą pasaulio kraštą politika baigėsi“, – sakė prezidentas Bronislawas Komorowskis (Bronislavas Komorovskis) mėnesio viduryje.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.