Landsbergis: į Rusijos agresiją Čekijoje turėtų reaguoti visas Aljansas

Lietuva tariasi su partneriais, kaip parodyti solidarumą su Čekija dėl agresyvių Rusijos veiksmų, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Bandome pažiūrėti, kokia yra konsteliacija (padėtis), bet iš esmės esame pasiruošę išgirsti Čekijos prašymą, norėsime tą daryti. Mes turim precedentą, kuomet buvo išaiškintas Solsberyje įvykęs nuodijimas, ir Jungtinė Karalystė kreipėsi solidarumo iš NATO partnerių, solidarumas buvo parodytas“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė G. Landsbergis.

Jis patvirtino, kad yra paprašęs nuotolinio susitikimo su Čekijos užsienio reikalų ministru, situaciją aptarė su Latvijos ir Estijos kolegomis.

„Aš manau, kad šiandien mes turime bent jau tolygų (Solsberiui) atvejį, 2014 metais Čekijoje buvo įvykdytas teroristinis aktas, ir Čekijos vyriausybė šiandien patvirtino, kad už to terorizmo akto stovi Rusijos Federacija, valstybė. Atsakas, mes turime precedentą, turi būti analogiškas, vėlgi, kaip ir anuo atveju, turėtų reaguoti visas Aljansas“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė sako, kad Lietuva su sąjungininkais tariasi, kaip išreikšti solidarumą Čekijai dėl agresyvių Rusijos veiksmų.

„Prezidentas visiškai remia Čekijos pastangas sumažinti užsienio karinės žvalgybos buvimą NATO šalies teritorijoje, ir žinoma, solidarizuojasi su tais veiksmais, kurių ėmėsi Čekijos vyriausybė“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė A. Skaisgirytė.

„Čekijos vyriausybė paprašė NATO ir ES partnerių solidarumo, dabar diplomatiniais kanalais tariamės, kaip tą solidarumą būtų geriausia visiems kartu išreikšti“, – sakė ji.

Čekijos vyriausybė, remdamasi žvalgybos ataskaita, pareiškė, kad Rusijos karinės žvalgybos agentūra GRU 2014 metais surengė du sprogdinimus, iš kurių vienas pražudė du žmones ir padarė reikšmingos materialinės žalos.

REKLAMA

Dėl to Čekija iš šalies išsiuntė 18 rusų diplomatų, kuriuos laiko slaptais agentais. Šios šalies Vyriausybė paprašė partnerių ją paremti ir taip pat išsiųsti dalį Rusijos atstovybėse dirbančių galimų agentų.

A. Skaisgirytė ketvirtadienį sakė, kad minėtas sprogdinimas Čekijoje ir bandymas nunuodyti Skripalius Jungtinėje Karalystėje šokiruoja dėl Rusijos veiksmų.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-04-22 11:34:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
7 metus Cekija tylejo apie Bulgaro nelegaliu ginklu prekybos sandelio susprogdinima, o kai Rusija paskelbe apie pasikesinima i Batka Cekai atsibudo.
Ozio ispera palaiko kontrobandine ginklu prekyba su NATO priedanga?
Atsakyti
-2

N
Nuomonė
2021-04-22 12:07:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip palaikai Rusiją, kad atrodo ji būtų pati nekalčiausia iš visų
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų